Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Powiat Warszawski Zachodni - Stolicą Kultury Mazowsza 2018

28 grudnia br. w Centrum Kultury w Łomiankach odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu Powiat Warszawski Zachodni Stolicą Kultury Mazowsza 2018. Podczas uroczystości gminy, stowarzyszenia i instytucje kultury naszego powiatu otrzymały specjalne podziękowania. 

Tytuł „Stolica Kultury Mazowsza 2018” i 100 tysięcy złotych na organizację wydarzeń kulturalnych otrzymał Powiat Warszawski Zachodni w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. 21 wydarzeń kulturalnych spośród 69 zgłoszonych do konkursu imprez organizowanych na terenie wszystkich gmin powiatu otrzymało dofinansowanie w ramach tego projektu. A oferta organizowanych imprez była naprawdę różnorodna.  Konkurs „Stolica Kultury Mazowsza” nie tylko promuje zwycięski powiat, ale przede wszystkim prezentuje jego kulturowe bogactwo. Poprzez koncerty, przeglądy, wystawy, konkursy, wieczory poetyckie, festyny rodzinne oraz rekonstrukcje bitew mieszkańcy i goście odwiedzający powiat warszawski zachodni  mogli poznać specyfikę naszego regionu, historię, dorobek artystyczny i lokalnych twórców. Rok 2018 pod egidą  Stolicy Kultury Mazowsza 2018 obfitował w wydarzenia kulturalne i patriotyczne, które miały na celu uczczenie rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas uroczystości, w której udział wzięli m.in. Sławomir Ignaczak – kierownik Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Jan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni, Małgorzata Żebrowska – Piotrak – Burmistrz Łomianek, Krzysztof Turek Przewodniczący Rady Powiatu, Wojciech Białas –wicestarosta, Paweł Białecki – Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz przedstawiciele instytucji kultury i stowarzyszeń zaangażowanych w ten projekt, został wyświetlony film podsumowujący cały rok ze Stolicą Kultury Mazowsza w naszym powiecie oraz wręczone specjalne podziękowania. Starosta Warszawski Zachodni  podsumował, to co działo się podczas trwania projektu oraz przypomniał osiągnięcia i zasoby, jakie w dziedzinie kultury posiadamy. Dziękował też gminom, instytucjom kultury, stowarzyszeniom i wszystkim osobom za to, że włączyły się w działania związane z projektem Powiat Warszawski Zachodni Stolicą Kultury Mazowsza 2018.

Na koniec uroczystości wystąpił  Olek Grotowski  -  niewątpliwie legenda nurtu piosenki studenckiej.   Od zawsze śpiewa śmieszne, satyryczne piosenki do tekstów Andrzeja Waligórskiego.  
 

drukuj (Powiat Warszawski Zachodni - Stolicą Kultury Mazowsza 2018)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.