Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Pomóż ptakom założyć gniazda!

Klub Gaja zwraca się o pomoc w oczyszczeniu i konserwacji 320 skrzynek lęgowych dla ptaków rozwieszonych przez Klub Gaja w rezerwacie ornitologicznym „Wisła pod Zawichostem”. Na akcję potrzebne jest 2500 zł! Zebrano już ponad połowę funduszy, zbiórka trwa!

Akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji, chipowania psów i kotów rozpoczęta!

W ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Izabelin na 2018 rok mieszkańcy Gminy Izabelin mogą otrzymać 50 % dofinansowanie do zabiegów kastracji / sterylizacji swoich zwierzaków  (dot. psów, kotów) oraz 100 % pokrycie kosztów elektronicznego znakowania, a także uśpienia ślepego miotu kotów lub psów.

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ I MYŚLIWYCH -Czerwona strefa-

Decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2017/2267 z dnia 7 grudnia 2017 r. (Dz. Urz. UE L324/57) obszar powiatu warszawskiego zachodniego w całości został włączony do strefy czerwonej, tzn. do obszaru objętego ograniczeniami.

Zagrożenie ASF - Jak postępować w przypadku znalezienia padłego dzika

Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.

Informacja dla hodowców drobiu

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

UWAGA !!! Afrykański pomór świń (ASF) w gminie Izabelin

W dniu 23 listopada 2017 r. o godz. 15.00 na specjalnym posiedzeniu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zorganizowanym przez Starostę Jana Żychlińskiego, Główny Lekarz Weterynarii potwierdził informację o pojawieniu się na terenie powiatu warszawskiego-zachodniego przypadków dzików zarażonych ASF (afrykańskim pomorem świń).

Afrykański Pomór Świń (ASF) - informacja dla myśliwych i hodowców

informacja dla myśliwych i hodowców

Rusza akcja dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji i chipowania psów i kotów

Po raz kolejny w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu gminy Izabelin na 2017 rok właściciele psów i kotów zamieszkujący Gminę Izabelin mogą otrzymać 50% dofinansowanie do zabiegów kastracji/sterylizacji swoich pupili oraz 100% pokrycia kosztów chipowania czy uśpienia ślepego miotu kotów lub psów przez Gminę.

Instrukcja ze sposobem zachowania się w momencie napotkania dzikich zwierząt

Kampinoski Park Narodowy zawiadamia, że jeżeli spotkamy zwierzynę grubą w terenie zabudowanym, to należy spokojnie i powoli się od niej oddalić.

Akcja dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów zostaje wstrzymana

Drodzy mieszkańcy z przykrością informujemy, iż na dzień dzisiejszy musimy przerwać akcję dofinansowania mieszkańcom zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Powodem jest wszczęcie przez Wojewodę Mazowieckiego postępowania nadzorczego względem uchwały Rady Gminy Izabelin nr XIV/120/16 z dnia 16 marca 2016r. dotyczącej Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Izabelin na 2016r.  w zakresie dofinansowania mieszkańcom gminy Izabelin zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów.

Podobne postępowania wszczęto względem wszystkich gmin w województwie mazowieckim, również względem m. st. Warszawa, które uwzględniały w swoich Programach dofinansowanie zabiegów.

Wszystkie oświadczenia w zakresie dofinansowania, które zostały już złożone w Urzędzie mogą zostać wykonane do końca kwietnia bieżącego roku.

Zasady finansowania zabiegu chipowania pozostają bez zmian i każdy mieszkaniec, który chce wykonać za darmo zabieg elektronicznego znakowania swojego pupila może jak dotychczas złożyć oświadczenie.

drukuj (Akcja dofinansowania zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów zostaje wstrzymana)

  • autor: Anna Lewandowska

Skorzystaj z dofinansowania na sterylizację/kastrację psów i kotów


POSIADANIE PSA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ


Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 15-25 września 2015r.


Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 28 kwietnia - 11 maja 2015r.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i przeciwdziałania bezdomności zwierząt dla Gminy Izabelin 2015.


Promobox

Kontakt

Stopka

Kontakt

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]

Newsletter

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.