Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Złóż oświadczenie w ramach akcji finansowania zabiegów kastracji/sterylizacji oraz czipowania psów i kotów - 2022 r.

Gmina sfinansuje zabiegi kastracji/sterylizacji oraz elektronicznego znakowania (czipowania) psów i kotów, a także uśpienia ślepego miotu (dot. psów i kotów).

Gmina finansuje w 100% koszt samych ww. zabiegów (tj. sterylizacja/kastracja/czipowanie/usypianie ślepych miotów). Koszty związane z usługami weterynaryjnymi okołozabiegowymi takie jak: wizyty i badaniami przed zabiegiem, ubrania/kołnierze pooperacyjne czy wizyty pooperacyjne są już po stronie właściciela zwierzęcia.

Warunkiem skorzystania z akcji jest:

  • bycie mieszkańcem Gminy i właścicielem zwierzęcia;
  • zgłoszenie się do Urzędu Gminy Izabelin (Wydział Ochrony Środowiska, pokój nr 3; Biuro Obsługi Mieszkańca) celem złożenia stosownego oświadczenia;
  • udanie się z otrzymaną w Urzędzie kopią oświadczenia do wskazanej lecznicy weterynaryjnej, z którą gmina zawarła stosowną umowę;
  • obligatoryjne zaczipowanie psa, kota – w przypadku zwierząt wcześniej nieoznakowanych (dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu).

Lecznica weterynaryjna wykonująca zabiegi w 2022 r.:

  • Gabinet Weterynaryjny „Mokry Nosek” s.c., Marzena Stanisławska, Kamila Hoszcz-Komar, ul. Arkuszowa 73 lok. 3, 01-934 Warszawa, tel. 22 290 87 66,

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 722 89 31 (Wydział Ochrony Środowiska).

Czipowanie jest skuteczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt. W przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwia szybką identyfikację jego właściciela. Mikroczip jest aplikowany podskórnie na szyi lub na grzbiecie pomiędzy łopatkami zwierzęcia - raz na całe życie. Numer czip można odczytać specjalnym czytnikiem i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych ustalić właściciela. Na terenie gminy Izabelin w czytniki wyposażone są lecznice weterynaryjne.

Druk oświadczenie do pobrania poniżej.

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.