Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

W marcu 2020 r. ruszyła giełda obrotu towarami rolno-spożywczymi pod nazwą Platforma Żywnościowa

Informujemy, że w marcu 2020 r. po okresie intensywnych przygotowań ruszyła giełda obrotu towawami rolno-spożywczymi pod nazwą Platforma Żywnościowa.

Uruchomienie przez instytucję rynku kapitałowego i towarowego, jaką jest Grupa Kapitałowa Papierów Wartościowych S.A., elektronicznej platformy sprzedażowej umożliwia koncentrację podaży krajowych towarów rolno-spożywczych poprzez tworzenie dużych jednorodnych partii oraz ograniczenie kosztów tranzakcyjnych i ryzyka handlowego, a co za tym idzie róznież zmniejszenie ryzyka cenowego.

W pierwszej fazie działania giełdy, tzn. od marca do sierpnia 2020 r. przedmiotem obrotu jest pszenica w trzech klasach jakościowych (A, B, C), a kontrahenci mogą zawierać rzeczywiste tranzakcje kupna-sprzedaży z wykorzystaniem systemu magazynów autoryzowanych i domów maklerskich.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi szereg działań informcyjno-edukacyjnych dotyczących giełdy. Opracowano materiały informacyjne, które w pzrestępny sposób przedstawiają zasady funkcjonowania oraz korzyści i perspektywy rozwoju tej formy obrotu produktami rolno-spożywczymi. Stworzona została także strona internetowa poświęcona projektowi pod adresem: www.platformazywnosciowa.com.pl, na której zamieszczono opracowania i bieżące informacje ora zmoduł zdalnych szkoleń (e-learning), którego celem jest dostarczenie zainteresowanym podmiotom wiedzy potrzebnej do korzystania z tej elektronicznej giełdy towarów rolno-spożywczych.

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.