Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

NOWE PRZEPISY dotyczące uprawy i skupu maku oraz konopi włóknistych

Sejm RP uchwalił ustawę z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw pod poz. 764. Zmiany obowiązują od 7 maja 2022 r.

Nowelizacja ustawy uchyla przepis dotyczący określania przez sejmik województwa rejonizacji upraw maku i konopi włóknistych. Uchylony został art. 46 (m.in. możliwość uprawy maku i konopi włóknistych na podstawie zezwolenia na uprawę) oraz art. 47 (m.in. wydawanie zezwoleń na uprawę maku i konopi włóknistych przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia uprawy). Zezwolenia na uprawę i skup zostały zastąpione obowiązkiem wpisu do odpowiedniego rejestru prowadzonego przez dyrektora oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Obowiązek monitorowania upraw maku i konopi został przeniesiony z wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) na KOWR.

Więcej informacji dotyczących nowych przepisów dla producentów i skupujących mak i konopie włókniste dostępnych jest pod linkiem https://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/nowe-przepisy-dla-producentow-i-skupujacych-mak-i-konopie-wlokniste

 

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.