Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Szanowny Panie,

Mieszkam na ulicy Sienkiewicza w Izabelinie i od  dłuższego czasu widzę mnóstwo samochodów przekraczających dozwoloną prędkość. Narażają oni na niebezpieczeństwo nie tylko pieszych ( przede wszystkim dzieci), ale i zwierzęta, te domowe jak i dzikie.

Dziś byłam świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której samochód jadący w kierunku ulicy 3 Maja potrącił psa. Zdecydowanie jechał on z niedozwoloną prędkością. Taka sytuacja nie miała miejsca po raz pierwszy.

W związku z tym apeluję o postawienie progów zwalniających na ulicy Sienkiewicza w terenie zabudowanym, wbrew pozorom jest to krótki odcinek, od 3 Maja do wyjazdu z Izabelina (ok. 1,5 km).

Takie progi zwalniające znalazły swoje zastosowanie na ulicy Ciećwierza w Klaudynie, gdzie również jest duży ruch samochodowy. Zostały one tam postawione niedawno i jako, że często jeżdzę tamtą drogą, zauważyłam ogromną poprawę. Wydaje mi się, że mimo tego iż ulica Sienkiewicza jest ulicą z dużym ruchem samochodowym, najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Takie progi pomogły w zachowaniu ostrożności i przestrzegały przed przekraczaniem prędkości.

Z poważaniem, 


 

Szanowna Pani Anno,

Dziękuję za skorzystanie z formy kontaktu Mieszkańców z Urzędem Gminy poprzez skrzynkę email „Pytania do Wójta”.

Informuję, że dokładamy wszelkich starań, aby drogi znajdujące się na terenie naszej gminy i będące pod naszym zarządem były bezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kopia Pani wniosku o zainstalowanie na ul. Sienkiewicza progów zwalniających została przekazana zgodnie z właściwością do Zarządu Dróg Powiatowych (ZDP) w Ożarowie Mazowieckim, który jest zarządcą przedmiotowej drogi. Informuję, iż obecnie trwają prace projektowe zmierzające do uzyskania pozwolenia na przebudowę w/w drogi i dlatego jest to najlepszy moment na zgłaszanie uwag dotyczących ewentualnych zmian w stałej organizacji ruchu. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od ZDP w Ożarowie Mazowieckim prace polegające na przebudowie, po uzyskaniu środków zewnętrznych, planowane są na 2017 rok.

Informuję, iż w dniu 21 lipca o godzinie 18.00 w Urzędzie Gminy Stare Babice będzie miało miejsce spotkanie poświęcone planowanej inwestycji powiatu dotyczącej przebudowy m.in. ul Sienkiewicza i 3 Maja w gminie Izabelin na które zapraszają ZDP i Projektant.

Podczas spotkania przybliżone zostaną Mieszkańcom zakres planowanej rozbudowy i zastosowane rozwiązania projektowe.

Zaznaczyć również należy, że na drogach będących w zarządzie gminy stosujemy zasadę, że progi spowalniające ruch instalowane są na ulicach na których minimum 50 % zamieszkujących ją mieszkańców wyrazi taką wolę potwierdzając to swoim podpisem na wniosku w sprawie ich montażu. Jeżeli istnieją techniczne możliwości wykonania na danej ulicy takich spowalniaczy rozpoczynana jest procedura ich wykonania, a potem zatwierdzenia zmienionej organizacji ruchu (projekt taki musi zostać zaopiniowany pozytywnie przez ZDP w Ożarowie Mazowieckim oraz przez Komendę Powiatową Policji w Starych Babicach).

Serdecznie zapraszam do udziału w czwartkowym spotkaniu, które będzie najlepsza okazją do składania wniosków.

 

Z wyrazami szacunku,

Ryszard Haczek

Zastępca Wójta
 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.