Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Witam, jako mieszkaniec naszej gminy chciałbym zadać pytanie kto zamawiał i nadzorował wykonanie betonowej palisady wzdłuż chodnika (przez las) łączącego przystanek autobusowy przy ul. 3 Maja przy Gminie ze szkołą podstawową przy ul. Wojska Polskiego. Jest to jawne partactwo i marnotrawienie gminnych funduszy. Oczekiwałbym, że odpowiednie służby w gminie zadbają o prawidłowe wykonanie tej pracy w taki sposób aby betonowe słupki nie były rozrzucane po okolicy i spełniały swoją funkcję.

Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę że przy ul. Wojska Polskiego odbywa się nielegalne pozyskiwanie piasku na budowy. Niszczona jest ładna skarpa. Ta sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji. Proszę o informację w jaki sposób gmina zamierza się z tym uporać i w jakim czasie.

Dziękuję za informację


Szanowny Panie,

Dziękuję za korzystanie z formy komunikacji z mieszkańcami w postaci skrzynki mailowej „Pytania do Wójta”.

W odpowiedzi na uwagę dotyczącą stwierdzonych przez Pana nieprawidłowości w osadzeniu palisady betonowej, znajdującej się wzdłuż chodnika pomiędzy ul. 3 Maja i ul. Wojska Polskiego w Hornówku, pragnę poinformować, że Pańskie zgłoszenie zostało przyjęte jako uzasadnione. Urząd gminy  wystąpił do Wykonawcy robót o niezwłoczne poprawienie i uzupełnienie wadliwych fragmentów palisady.

W kwestii zaobserwowanego przez Pana pozyskiwania gruntu z piaszczystej wydmy zlokalizowanej na nieruchomościach znajdujących się po zachodniej stronie ul. Wojska Polskiego, pomiędzy ul. 3 Maja i ul. Polną w Hornówku, pragnę Pana poinformować, że grunty te nie stanowią własności Gminy Izabelin. W przypadku zaobserwowania sytuacji wtargnięcia na nieruchomość, przywłaszczenia mienia lub innych sytuacji o znamionach wykroczenia lub przestępstwa, organem właściwym do podjęcia stosownej interwencji jest Policja. Informuję także, iż po wizji lokalnej na ulicy Wojska Polskiego Gmina zgłosiła sprawę niszczenia wydmy na Policji.

Serdecznie pozdrawiam,

Ryszard Haczek
Zastępca Wójta
 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.