Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Witam serdecznie,

moje pytanie dotyczy wyjazdu z ulicy Projektowanej na ulicę 3-ego Maja.

Czy istnieje możliwość zamontowania tam lustra ułatwiającego wyjazd?

Ulica 3-ego Maja  na tym odcinku wygląda naprawdę ładnie ale zbyt bliskie parkingi a raczej parkujące na nich samochody znacznie utrudniają wyjazd. W macu doszło na tym skrzyżowaniu do kolizji drogowej, której ewidentną przyczyną była ograniczona widoczność. Jako mieszkanka ulicy Projektowanej będę wdzięczna za ewentualne przyjrzenie się problemowi.

Z wyrazami szacunku

A. K.


 

Szanowna Pani,

 

W odpowiedzi na pytanie z dnia 13.04.2017r. dotyczące możliwości montażu lustra drogowego w rejonie skrzyżowania ul. 3 Maja z ul. Projektowaną w Izabelinie C, pragnę Panią poinformować, że wniosek zostanie wzięty pod uwagę w ramach aktualnie trwających prac nad opracowaniem projektu stałej organizacji ruchu  dla zadania polegającego na budowie ścieżek rowerowych na terenie gminy Izabelin.

Montaż lustra drogowego, będącego urządzeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego wymaga podobnie jak każdorazowa zmiana w istniejącym oznakowaniu drogi, opracowania i zatwierdzenia projektu stałej organizacji ruchu. Projekt ten wymaga zaopiniowania przez właściwego zarządcę drogi, którym w przypadku ul. 3 Maja jest Zarząd Dróg Powiatowych,  a następnie podlega zatwierdzeniu przez organ zarządzający ruchem, którym dla dróg powiatowych i gminnych jest Starostwa Warszawski Zachodni.

Biorąc pod uwagę powyższe, montaż wnioskowanego przez Panią lustra drogowego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Projektowanej, będzie możliwy po zatwierdzeniu powyższego elementu w projekcie stałej organizacji ruchu i jego wprowadzeniu podczas realizacji ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-jezdnych projektowanych w pasie drogowym ul. 3 Maja.

 

Z wyrazami szacunku,

Ryszard Haczek 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.