Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Szanowni Panowie,

Zapraszam na ul. Skrajną do Hornówka. W porze deszczu proponuję zamiast butów założyć długie kalosze. Natomiast, jeśli Panowie odwiedzą nas jak bedzie sucho proszę wziąć kijki do podparcia, gdyż można łatwo się przewrócić.

Na naszej drodze są olbrzymie dziury, jeśli pada deszcz są szerokie i dość głębokie kałuże, takie, że nie ma możliwości przejść. Można powiedzieć, że jest dziura na dziurze. Przejazd samochodem też jest sztuką, ponieważ nawet jadąc slalomem nie da się ominąć tych dziur. Zawieszenie już nie wytrzymuje.
Droga była wysypywana różnymi kamieniami, piachem, lecz taka pseudo naprawa jeszcze pogarsza sytuację.
Szanowni Panowie - zwracam się do Panów jako do władz naszej Gminy z pytaniem: czy i kiedy ul. Skrajna w Hornówku zostanie naprawiona???
Wielokrotne nabijanie kasy wykonawcom, którzy dokonują pseudo napraw drogi mija się z celem. Nie wyrażam zgody na marnowanie publicznych pieniędzy.
Ponadto, czy ktoś z Urzędu Gminy skontrolował skuteczność naprawy drogi??? Może wreszcie przyszedł czas porządnej naprawy naszej drogi!!!
Oczekuję na informację zwrotną.

Z poważaniem

U. S.


Szanowna Pani U.,

 

Dziękuje za kontakt i zgłoszenie problemu z kałużami na ul. Skrajnej.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że przy obfitych opadach deszczu nadal na ulicy pojawia się duża kałuża. Taki sam problem pojawiania się znacznych kałuż po obfitych opadach dotyczy jeszcze 21 fragmentów dróg na terenie naszej gminy, które to problemy będą nadal sukcesywnie rozwiązywane.

Pragnę poinformować, iż  GPWiK „Mokre Łąki” zajmuje się bieżącym utrzymaniem dróg gminnych o nawierzchni gruntowej i tłuczniowej. Przekazuję więc Pani zgłoszenie do spółki w celu uwzględnienia w bieżących pracach komunalnych.

Odnośnie perspektywy utwardzenia drogi Skrajnej i wykonania na niej nakładki asfaltobetonowej, pragnę Panią poinformować o zaplanowanej na przyszły rok kontynuacji prac związanych z wykonaniem nawierzchni tłuczniowej na ulicy Skrajnej, stanowiącej niezbędny element podbudowy pod przyszłą nawierzchnię bitumiczną.

Na dzień dzisiejszy mogę zapewnić, że nakładka bitumiczna na ulicy Skrajnej zostanie  zrealizowana nie później niż w 2019 roku.

Proszę wziąć pod uwagę, iż w gminie mamy około 100 km dróg, w tym jeszcze prawie 25 km dróg gruntowych do której to kategorii zalicza się także ulica Skrajna. Co roku ponad 3 km dróg zyskuje nawierzchnię destruktową lub asfaltobetonową. Ponieważ drogi w centrum poszczególnych miejscowości były zabudowane w znacznie większym stopniu niż ulica Skrajna i posiadały wbudowaną pełną infrastrukturę były akceptowane przez radnych jako zadania budżetowe w pierwszej kolejności.

 

Z poważaniem,

Ryszard Haczek

Zastępca Wójta

 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.