Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Witam!
W związku z powstającymi ścieżkami rowerowymi mam kilka pytań :

  1. Czy gmina przewiduje, że prace zostaną odebrane przez zewnętrzną instytucje/firme posiadającą odpowiednie uprawnienia i kompetencje do oceny zgodności wykonanych prac z obowiązującymi normami i przepisami? Jeśli tak, to prosiłbym o podanie nazwy, jeśli nie to czy gmina może wystąpić z prośbą o odebranie prac do kogoś z poza gminy.
  2. Czy termin zakończenia prac (30 czerwca) nie jest zagrożony? Niepokoi mnie zwłaszcza sytuacja, którą obserwuje na trasie Laski - Mościska,  gdzie prace od dłuższego czasu nie posuwają się na przód i utrudniają wszystkim mieszkańcom komunikacje.
  3. Czy odcinek od poczty w Izabelinie do Lasek  (obecnie istniejący ciąg pieszo - rowerowy z kostki bauma) zostanie przebudowany (zastąpiony inną nawierzchnią)?
  4. Czy istnieją i jak długi obszar czasu obejmują warunki gwarancyjne z wykonawcą?

Pozdrawiam,
T. K.


Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że cała inwestycja „Budowy dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w gminie Izabelin” odbywa się po kontrolą dwóch Inspektorów Nadzoru. Są to niezależne osoby z uprawnieniami budowlanymi wybrane w konkursie ofert. Ich nadzór dotyczy branży drogowej i sanitarnej. Dodatkowo kontrolę nad inwestycją prowadzi zarządca drogi - Zarząd Dróg Powiatowych w Ożarowie Mazowieckim. W celu zapewnienia lepszego monitorowania inwestycji, co tydzień odbywają się spotkania koordynacyjne, w których uczestniczą Inspektorowie Nadzoru, przedstawiciel firmy wykonującej prace, kierownik budowy, inspektorowie z ZDP oraz przedstawiciele gminy, na których omawiane są bieżące sprawy związane z budową. Odbiór końcowy robót odbędzie się w obecności wyżej wymienionych osób.

Termin wykonania inwestycji zostanie przedłużony do końca sierpnia, ze względu na konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego na odcinku rondo - skrzyżowanie z ul. Partyzantów w Laskach . Okres wakacyjny ze względu na mniejszy ruch samochodowy wydaje się być najbardziej właściwym terminem do wykonania tych prac. Pozwoli to także na zmniejszenie natężenia prac jednocześnie realizowanych co wpłynie na redukcję uciążliwości dla mieszkańców i kierowców.

Obecnie prowadzone przedsięwzięcie nie przewiduje wymiany kostki na odcinku od ul. Tetmajera w Izabelinie do ul. Partyzantów w Laskach.

Inwestycja ” Budowy dróg rowerowych  wraz z infrastrukturą towarzyszącą w gminie Izabelin”  objęta jest gwarancją na okres 60 miesięcy od daty odbioru końcowego robót i obejmuje cały zakres wykonanych prac.


Z poważaniem, 


Ryszard Haczek
Zastępca Wójta
 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.