Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

gratulacje pomysłowości, może by całkiem zlikwidować ten parking i dać ludziom chodnik z prawdziwego zdarzenia odgradzając go dodatkowo słupkami od jezdni

Zobacz galerię obrazków z wiadomości


Szanowny Panie,

Od lat informujemy, że główną bolączką przy wszelkich pracach drogowych są: kwestia własności infrastruktury wbudowanej w pasach drogowych i kwestia własności samych działek drogowych. Problemy z utrzymaniem drogi 3 Maja będącej we władaniu Zarządu Dróg Powiatowych (oraz MZDW na odcinku w Mościskach) są powszechnie znane.

W przypadku ukazanym na otrzymanym od Pana zdjęciu dotyczącym słupa wbudowanego w  chodnik przy nowej przychodni zdrowia przy ul. Tetmajera informuję, iż od przyjęcia projektu budowy przychodni zdrowia w ub. roku właściciel słupa nie podjął się jego przestawienia. Zarówno projektant, jak i każdy logicznie myślący mieszkaniec jest świadom, że słup w tym miejscu przeszkadza. Zgodnie z projektem będzie on przestawiony i zapewniam, że dokładamy starań by było to jak najszybciej. 

Podobne sytuacje ze słupami (czy podziemną infrastrukturą) mamy w innych rejonach gminy (np. ścieżka rowerowa w Mościskach, gdzie władającym drogą i chodnikiem jest MZDW, a słupy należą do PGE, słupki z rozkładami jazdy ZTM wbudowane w ścieżkę rowerową), gdyż sprawy takie trwają nawet do 2 lat. Jest to efekt problemów własnościowych występujących pomiędzy Pocztą Polską  a Orange oraz trudnej czasami współpracy pomiędzy operatorami przesyłowej sieci energetycznej, czy ZTM, a właścicielami pasów drogowych. Także ograniczone zasoby rzeczowe i ludzkie oraz rachunek ekonomiczny stosowany przez firmy będące właścicielami infrastruktury nie sprzyjają szybkiej realizacji stosownych jej przesunięć czy innych modyfikacji.

Z poważaniem,

Ryszard Haczek
Zastępca Wójta
 


Witam serdecznie i dziękuje za odpowiedz

Tyle ze moim zdaniem nie tylko słup jest tu problemem tylko parkujące samochody, które wdzierają się w chodnik jest on stanowczo zbyt wąski, a chciałem zauważyć, że jest to chodnik przechodni, znaczącej części mieszkańców służy on do transportu od 3-go Maja w głąb Izabelina. Myślę, że nowo wybudowany parking od strony poczty, który w tej chwili jest całkowicie pusty wystarczy i nie ma potrzeby go robić na przelotowym chodniku, tym bardziej, że kąty proste jakie tam są zrobione nie służą zdrowemu rozsądkowi i mało kto będzie nimi chodził, ludzie będą skracać drogę sobie pasem zieleni i nie ma co się dziwić. Gorsza sprawa z niepełnosprawnymi i matkami z wózkami, te będą zmuszone krążyć wokół tych aut zygzakowatym chodnikiem.

Myślę, że na pierwszym miejscu powinni być zawsze ludzie, a nie samochody i zieleń, a tutaj jest z tym znaczący problem.

Z poważaniem

dołączam zdjęcia zygzakowatego chodnika i parkujących aut, może to uwidoczni istniejący problem, zresztą problemem są również auta parkujące na chodniku przy poczcie w nieprawidłowy sposób, może gmina rozwiązałaby ten problem, żeby chodnikiem na ul. Tetmajera można było poruszać się jak w cywilizowanym kraju, a nie dodatkowo spychać mieszkańców na "zaplecze"

Zobacz galerię obrazków z wiadomości


Szanowny Panie,

Dziękuję za zwrócenie uwagi na problem z poprawnością parkowania samochodów. 

Nie wypowiadałem się w mojej poprzedniej odpowiedzi o kwestii kultury oparkowania, gdyż zakładałem, iż oczywistym jest parkowanie nie uciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego /w tym przypadku pieszych/. 
Jeżeli będziemy obserwować występowanie problemu z zajmowaniem części chodnika przez przednie /tylne/ części pojazdów wstawimy stopy blokujące koła pojazdów ok. 50  cm przed krawężnikiem ograniczającym miejsce do parkowania lub słupki.

Serdecznie pozdrawiam,


Ryszard Haczek
Zastępca Wójta

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.