Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«styczeń 2021»
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • pakiet czterech uchwał
 • ochrona danych banner

Treść

Szanowna Pani Wójt,

W nawiązaniu do pism i rozmów zwracamy się jako rodzina zamieszkująca od 2009 roku w Laskach przy ul. Ks. J. Wolffa o pomoc w rozwiązaniu problemu, jakim jest droga ul. Ks. Wolffa oraz brak kanalizacji. Wyjaśniam, że ul. Ks. J. Wolffa jest faktycznie drogą o nawierzchni nieulepszonej, która jest bardzo uciążliwa podczas suszy z uwagi na nawierzchnię po której jak przejedzie samochód wydobywają się bardzo duże tumany kurzu, który unosi się i przemieszcza w stronę domu. Jest to uciążliwe ale przede wszystkim bardzo niezdrowe. Problemem jest intensywny ruch samochodów dostawczych do lokali użytkowych tj. sklepów, które przejeżdżając nawet z małą prędkością powodują olbrzymie ilości pyłu, który utrzymuje się długi czas w powietrzu. Na tej ulicy zamieszkują rodziny z dziećmi, które przez zaistniałe warunki zostały zamknięte w domu.

Dzisiaj otrzymaliśmy od Państwa informację, że droga może być wyremontowana w przypadku wykonania kanalizacji. 

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do Pani Wójt o realne załatwienie problemu pylącej drogi oraz braku kanalizacji, jednocześnie zwracając się z prośbą o wyłączenie drogi z użytku do czasu rozwiązania problemu.

Oczekujemy wsparcia oraz odpowiedzi.

M. i W. B.


Dzień dobry

Po zasięgnięciu informacji w GPWiK „Mokre Łąki”, pragnę Pana poinformować, że zgodnie z obowiązującym wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2019-2021, przyjętego uchwałą nr XI/74/19 Rady Gminy Izabelin, ul. Wolffa nie została ujęta w w/w dokumencie. 

Dokument ten będzie co prawda aktualizowany ze względu na planowaną zmianę harmonogramu realizacji projektu unijnego, którego realizacja jest w tym momencie dla spółki priorytetem, jednakże mimo to, przyśpieszenie realizacji kanalizacji na ulicy Wolffa nie jest brane pod uwagę z powodu zbyt małej koncentracja odbiorców. Na ten moment Spółka musi koncentrować siły i środki tam gdzie osiągnięty zostanie odpowiedni współczynniki koncentracji, przekładający się tym samym na wykazanie odpowiednich efektów ekologicznych. 

Współczynnik konieczny do osiągnięcia w realizowanych projektach to minimum 120 mieszkańców na km wybudowanej sieci, tym samym biorąc pod uwagę obecny stopień zabudowania ul. Wolffa, dopiero po zakończeniu projektów unijnych można będzie planować kolejne realizację ze środków własnych lub ewentualnie w nowej perspektywie funduszy unijnych. 

Jednocześnie bieżące plany inwestycyjne Gminy Izabelin nie przewidują modernizacji ul. Wolffa z uwagi na brak w ulicy sieci kanalizacji sanitarnej, który to warunek jest konieczny do spełnienia przy realizacji nawierzchni twardej. W ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych planowane jest podjęcie bieżących prac remontowych, polegających na miejscowym uzupełnieniu ubytków nawierzchni destruktem i jej utrwaleniu emulsją kationową.

Jednocześnie Rozumiem zgłaszane przez Pana uciążliwości, związane z brakiem nawierzchni twardej na ul. Wolffa, który to problem dotyka szeregu innych dróg gminnych o nawierzchni gruntowej lub tłuczniowej a jest obecnie spotęgowany przez brak lub niedostateczną ilość opadów atmosferycznych oraz niedostosowaniem przez kierujących prędkości pojazdów do warunków panujących na drodze ale uzbrojenie i modernizacja dróg musi być realizowana zgodnie z obowiązującymi aktami prawa miejscowego oraz przyjętymi kryteriami realizacji inwestycji.

Z poważaniem
Mateusz Milej
Zastępca Kierownika Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania
 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.