Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«styczeń 2021»
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • pakiet czterech uchwał
 • ochrona danych banner

Treść

Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o informację o jakim doświadczeniu firmy „Bartosz Poniatowski: Projekt Miasto” piszecie w biuletynie, skoro firma  powstała w 2019 roku.

Ponadto proszę o informację jaki jest koszt przygotowania założeń do uchwały krajobrazowej.

Dodatkowo w ramach uporządkowania architektury wokół nas proponuję demontaż tablicy informacyjnej na samym wjeździe do naszej gminy,  ponieważ nie jest  ona zdecydowanie ozdobą a jej umiejscowienie stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu samochodowym.  Lokalizacja tablicy nie sprzyja również  wędrówkom pieszym naszych mieszkańców w celu zapoznania się z treściami publikowanymi przez gminę. To skrzyżowanie, jak pewnie wynika z zeszłorocznego opracowania mobilności jest niebezpieczne i wiecznie zakorkowane.

Pozdrawiam, dziękuję za życzenia świąteczne i również życzę dużo zdrowia i spokoju.

T. P.


Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zapytanie mailowe z dnia 10.04.2020 r. dotyczące prac nad uchwałą krajobrazową, uprzejmie wyjaśniam:

 1. Wykonawca uchwały krajobrazowej dla gm. Izabelin, właściciel firmy „Bartosz Poniatowski Projekt: Miasto”  posiada doświadczenie, o którym informowaliśmy w newsletterze gminnym. 
  • Pan Bartosz Poniatowski posiada 5-letnie doświadczenie w zakresie tworzenia uchwał krajobrazowych w Polsce. Jest jednym z dwóch głównych autorów  uchwały dla miasta Łodzi (pierwszy w Polsce dokument dla miasta o randze wojewódzkiej).  Odpowiadał też za cały proces tworzenia uchwały dla Nysy i Cieszyna (jedyny autor tych dokumentów). Dodatkowo Pan Poniatowski współpracował jako doradca z m.st. Warszawa podczas opracowywania założeń do uchwały krajobrazowej stolicy. 
  • Pan Poniatowski opracował także założenia do uchwały dla gminy miejsko-wiejskiej Kórnik, aktualnie oprócz Izabelina realizuje uchwałę dla Ustki i Wisły.
 2.  Firma „Bartosz Poniatowski Projekt: Miasto” jest głównym Wykonawcą uchwały krajobrazowej dla gm. Izabelin. Koszt brutto realizacji umowy wynosi 54 000 zł. Umowa została podpisana w dniu 10 marca 2020 r. a termin jej realizacji został ustalony na grudzień 2020 r. Termin ten może ulec przesunięciu ze względu na obecną sytuację w kraju.
 3.  Dziękuję za Pani wniosek dot. tablicy informacyjnej na wjeździe do gminy. Przekażemy go Wykonawcy.

Z poważaniem
Aneta Iwan
Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego


Szanowna Pani,

bardzo dziękuję za udzielone wyjaśnienia.

Moje uwagi dotyczące tablicy skierowałam nie do wykonawcy tablicy ale do pomysłodawcy umieszczenia jej na skrzyżowaniu, zawieszonej na budce.

To urząd gminy zamówił tablicę i wskazał jej lokalizację, wykonawca tablicy jedynie wykonał  zamówione zlecenie  . Sama tablica umieszczona np. w centrum miasta nie stanowi wyjątkowej dysharmonii w ładzie architektonicznym . Proponuję rozpocząć prace nad uchwałą krajobrazową od oceny lokalizacji i wpływu na ład architektoniczny rzeczonej tablicy oraz punktu PSZOK, zlokalizowanego w centrum gminy, przy urzędzie, podczas gdy gmina posiada duży obszar przemysłowy , gdzie można lokalizować wiele uciążliwych obiektów.

Zanim urząd gminy zacznie wydawać wytyczne, dotyczące krajobrazu mieszkańcom warto zacząć od siebie i przeanalizować swoje działania w tej materii.

Serdecznie pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i samych dobrych  decyzji,  budujących ład architektoniczny i krajobrazowy w naszej gminie.
T. P.


Szanowna Pani,

Uprzejmie proszę o opublikowanie mojego pytania  z 10.04.2020 r. w zakładce PYTANIA DO WÓJTA, ponieważ w tej formie je skierowałam. Mam nadzieję, że urząd gminy działa transparentnie i nie cenzuruje pytań zadawanych przez mieszkańców.
Uprzejmie proszę o publikację  mojego pytania, Państwa odpowiedzi oraz mojego komentarza do odpowiedzi zgodnie z przepisami RODO oraz z zasadami komunikowania z urzędem.

Serdecznie pozdrawiam
T. P.


Dzień dobry,

Szanowna Pani, 

W zakresie tablicy ogłoszeniowej na wjeździe chodziło mi o przekazanie Pani wniosku w tym zakresie Wykonawcy uchwały krajobrazowej (jako wniosek do sporządzanego przez niego dokumentu). Nie planowałam przekazywać Pani opinii Wykonawcy tablicy ogłoszeniowej.

Dziękujemy za Pani opinie i sugestie, będziemy mieli je na uwadze w trakcie sporządzania dokumentu.

Życzę miłego tygodnia i pozdrawiam.

Z poważaniem
Aneta Iwan
 

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.