Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Szanowny Panie Wójcie,

Od kilku lat jestem mieszkańcem naszej Gminy. W ostatnim numerze "Listów do Sąsiada" (nr 12/2014) zainteresował mnie wywiad, którego Pan udzielił, a w nim szczególnie  wypowiedź dotycząca istotnych zmian w komunikacji pomiędzy Władzami Gminy a jej Mieszkańcami. Powiedział Pan m.in., że:
"Nadchodzący rok przyniesie więcej konsultacji społecznych, których zakres – bo taka jest wola mieszkańców – zwiększy się o kolejne istotne sprawy, dotyczące życia wspólnoty gminnej.
Zresztą rok 2015 jest ostatnim rokiem obowiązywania dotychczasowej strategii zrównoważonego rozwoju Gminy, a zatem jest to pora na przyjęcie nowej strategii na lata 2016 -2025. Czasy, kiedy taki strategiczny dokument był opracowywany bez udziału społeczeństwa dawno minęły."

Nie ukrywam, że powyższa wypowiedź wzbudziła moje nieskrywane nadzieje na powrót do ideałów i intencji Kolegi Profesora M. Kuleszy, jakie przyświecały nam przy realizacji reformy samorządu terytorialnego i budowania społeczeństwa obywatelskiego. Tak więc niniejszym  zwracam się do Pana z następującymi pytaniami:
1. jaki jest stan prac nad nową Strategią,
2. jak wygląda harmonogram tych prac,
3. jakie osoby i ewentualnie podmioty lub organizacje są w te prace zaangażowane,
4. kiedy i w jakiej formie przewidywane są konsultacje, o których wspomina Pan w swojej wypowiedzi.

Wydaje się, że ze względu na fakt, iż mamy początek 2015 roku a nowa Strategia miałaby obowiązywać od 2016 roku, pytania te są jak najbardziej zasadne.

Uważam, że biorąc pod uwagę rangę, wagę i doniosłość takiego dokumentu, który ma przecież określać wizję Gminy na kolejną dekadę, absolutnie niezbędnym wydaje się, informowanie społeczności lokalnej o tych sprawach, jak najwięcej, jak najwcześniej i w możliwie wielu miejscach, tak aby dokument ten odzwierciedlał poglądy jak najszerszej części Mieszkańców naszej Gminy, z którą mogliby  się w całości utożsamiać.

Z poważaniem
P.M
.

 

Izabelin, dnia 20 stycznia 2015 r.

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że prace nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Gminy Izabelin są dopiero w fazie wstępnej tzn. zbieramy oferty od ewentualnych wykonawców. Z chwilą wyboru wykonawcy będzie możliwe przedstawienie harmonogramu prac, osób i podmiotów zaangażowanych oraz przybliżony termin konsultacji społecznych. Co do formy konsultacji to są one określone w uchwale Nr IV/11/11 Rady Gminy Izabelin z dnia 26 stycznia 2011 r. w sprawie przyjęcia "Regulaminu konsultacji społecznych".

Z poważaniem,

Witold Malarowski

 

 

drukuj ()

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2015-01-20

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.