Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Gmina Izabelin w 1. strefie biletowej

5 lipca 2018 r., podczas LXX sesji, Rada miasta stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia granic pierwszej strefy biletowej.  Uchwała ta została przyjęta jednogłośnie. Na jej mocy cała gmina Izabelin od 1 września 2018 r. zostanie objęta 1. strefą biletową ZTM. 

Gmina Izabelin od kilku lat ubiegała się o włączenie całego jej obszaru do pierwszej strefy biletowej, mając na uwadze dobro jej mieszkańców, w większości pracujących na terenie Miasta stołecznego,  uczących się lub korzystających z oferty instytucji i przedsiębiorstw warszawskich.  Już w 2016 roku, w wyniku rozmów i korespondencji  z wiceprezydentem, J. Jóźwiakiem udało się skutecznie złożyć wniosek o redukcję wysokości opłat za bilety długookresowe dla mieszkańców podwarszawskich gmin, dzięki czemu ceny biletów 30- i 90-dniowych na strefy 1 + 2 od roku zostały obniżone o 15% bez ponoszenia jakichkolwiek opłat przez gminy podwarszawskie. 
      W wyniku szeregu działań mających na celu zwiększenie dochodów gminy i zmniejszenie obciążeń, w tym istotnego zredukowania wysokości zadłużenia gminy i kosztów jego obsługi, na przestrzeni ostatnich lat gmina skutecznie wygospodarowała środki niezbędne do pokrycia wzrostu opłaty rocznej  za usługi ZTM, z pułapu 1,5 mln zł do 2,25 mln zł. Dziękujemy zarazem tym wszystkim Mieszkańcom, którzy są zameldowani i rozliczają podatki jako zamieszkujący w naszej gminie,  gdyż to dzięki nim opłaty z tytułu „Janosikowego” są mniejsze,  a udział w budżecie gminy dochodów z tytułu  PIT istotnie większy. 
        W wyniku obecnej uchwały Rady Miasta Warszawy, z dniem 1 września br. osoba dorosła będzie płaciła za bilet 90-dniowy 280 zł,  a uczeń lub student - 140 zł, podczas gdy za bilet 30-dniowy będzie to odpowiednio: 110 zł i 55 zł. Prowadzone są także rozmowy z ZTM w kwestii redukcji z dniem 1 września br. cen biletów 90-dniowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do 20 roku życia o 50%. Rada gminy przyjęła także uchwałę o 50% dopłacie do biletów 90-dniowych dla dzieci z rodzin 3+.  
        Od 1 września potanieją także bilety jednorazowe, czasowe i krótkoterminowe, gdyż będą to bilety w cenach właściwych dla 1 strefy,  czego nie oferował program Warszawa+,  z którego chcą skorzystać Stare Babice. Na biletach 1 strefy dojedziemy nie tylko do Warszawy, ale i do Łomianek,  Marek czy Konstancina-Jeziornej. Do Starych Babic, czy Ożarowa dojedziemy L-ką lub w przypadku korzystania z linii 7xx będziemy musieli kupić bilet na strefy 1 + 2. 
       O dalszym rozwoju projektu wejścia gminy Izabelin do 1. strefy biletowej i innych związanych z tym zmianach, będziemy informować.

 

drukuj (Gmina Izabelin w 1. strefie biletowej)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.