Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Koncert inauguracyjny XIV Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina"

W piątek 22 czerwca o godzinie 21.00, w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Starych Babicach, odbędzie się koncert inauguracyjny na którym wystąpią: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Dariusz Zimnicki – dyrygent.

W programie:

  • Feliks Nowowiejski – „Rota”,  Felix Mendelssohn – Bartholdy – „Den er hat seinen Engeln befohlen”, Piotr Czajkowski – „Angiel wopijaszcze”,  Dan Forrest – „Entreat me not to leave you”,  Wolfgang Amadeusz Mozart: – Te Deum (KV 141) i   Venite populi (KV 260).
  • Po koncercie na babickim rynku odbędzie się pokaz fajerwerków przygotowany przez firmę „Tropic”

Po raz czternasty, przez całe lato Kraina Chopina położona wśród pięknej zieleni Kampinoskiego Parku Narodowego, oraz pól i łąk powiatu sochaczewskiego będzie rozbrzmiewała muzyką. Od piątku 22 czerwca do 7 października, w każdą niedzielę w zabytkowych kościołach, dworkach i salach koncertowych, odbywają się recitale organowe i fortepianowe, koncerty kameralne, symfoniczne,  jazzowe. Festiwal łączy rodzinny wypoczynek na łonie przyrody ze sztuką w mistrzowskich wykonaniach.

Bieżące informacje  znaleźć można na oficjalnej stronie festiwalu: www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl, oraz na Facebooku. 

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest wolny. Zapraszamy.

KOLEJNE KONCERTY:

W niedzielę 1 lipca o godzinie 17.00, w gościnnych progach Dworu w Strzyżewie, oddalonego o 2 km od Żelazowej Woli,   odbędzie się koncert pt.  „Drogi południa” . Podczas tegorocznego koncertu w dworze w Strzyżewie, usłyszymy dwoje artystów: Hiszpankę Carmen Azuar, oraz Tomasza Kaszubowskiego. W sercu Krainy Chopina, zabrzmi klimatyczna muzyka hiszpańskojęzyczna. Fandango, bolero, rumba, walc peruwiański, tango argentyńskie ….  połączą Polskę z Hiszpanią i Ameryką Łacińską. 
Koncert promuje płytę: „CAMINOS DEL SUR/DROGI POŁUDNIA”.

Kolejny koncert odbędzie się w niedzielę 8 lipca o godzinie 20.00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach. Będziemy mogli usłyszeć brzmienie  budowanych Wielkich Organów Laseckich. Wystąpią: wybitna skrzypaczka Maria Machowska, oraz organista Adam Kowalski.

Wstęp wolny.
 

drukuj (Koncert inauguracyjny XIV Festiwalu Muzycznego "W Krainie Chopina")

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.