Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” - Laski, 8 lipca 2018 r.

W najbliższą niedzielę, 8 lipca - koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” odbędzie się w kościele pw Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00. Usłyszymy dwoje znakomitych artystów: skrzypaczkę Marię Machowską, oraz organistę Adama Kowalskiego.  

Maria Machowska urodzona w Warszawie w 1987 roku, jest córką wybitnego aktora Ignacego Machowskiego.  Ukończyła studia na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina u słynnego skrzypka profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Jest laureatką XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2006 r.) oraz VI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Leopolda Mozarta w Augsburgu (2006 r.). Koncertowała we wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach i Izraelu. W latach 2008-2014 pełniła funkcję koncertmistrza orkiestry Sinfonia Varsovia, obecnie koncertmistrza orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.  
Adam Kowalski, jest organistą bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Znakomity improwizator grę na organach rozpoczął w wieku 9 lat. W wieku lat 10 był już organistą Kościoła Garnizonowego w Nowym Dworze Mazowieckim, a od 15 roku życia pełnił obowiązki drugiego organisty bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Obowiązki organisty Archikatedry Warszawskiej św. Jana rozpoczął mając 21 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów prof. Józefa Serafina. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dongsan Research Foundation. W 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Moskwie. Artysta zajmuje się także edukacją, m.in. prowadzi zajęcia improwizacji organowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie niedzielnego koncertu usłyszymy utwory:  M. Regera, G.Bacewicz, E. Gigouta, J. S. Bacha, H. Wieniawskiego, oraz improwizacje A.Kowalskiego. 

Wstęp wolny. 

W Laskach zaczyna się Kampinoski Park Narodowy. Znajduje się tu słynny Zakład  dla Niewidomych. Zachęcam do spaceru  i zwiedzenia drewnianej kapliczki z 1925 roku, projektu Łukasza Wolskiego, oraz - wpisanego do rejestru zabytków -  zakładowego cmentarza, na którym oprócz założycieli zakładu, kapłanów i sióstr zakonnych,  spoczywają także zasłużeni dla polskiej kultury, literatury i nauki, jak Antoni Słonimski, czy Halina Mikołajska. Można się udać na spacer po otaczającej zakład puszczy kampinoskiej. Nieopodal  znajduje się Góra Ojca - piaszczysta wydma położona w Puszczy Kampinoskiej. Wznosi się na wysokość 100,6 m n.p.m.

Serdecznie zapraszam.

Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu


NIEDZIELA 8 LIPCA GODZINA 20.00 LASKI
KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ MEKSYKU 

KONCERT 

wystąpią: 
Maria Machowska - skrzypce
Adam Kowalski - organy 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego 

organizatorzy: 
Gmina Izabelin
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Powiat Warszawski Zachodni 

Wstęp wolny. 

drukuj (Koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” - Laski, 8 lipca 2018 r.)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.