Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” - Laski, 8 lipca 2018 r.

W najbliższą niedzielę, 8 lipca - koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” odbędzie się w kościele pw Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00. Usłyszymy dwoje znakomitych artystów: skrzypaczkę Marię Machowską, oraz organistę Adama Kowalskiego.  

Maria Machowska urodzona w Warszawie w 1987 roku, jest córką wybitnego aktora Ignacego Machowskiego.  Ukończyła studia na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina u słynnego skrzypka profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Jest laureatką XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2006 r.) oraz VI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Leopolda Mozarta w Augsburgu (2006 r.). Koncertowała we wszystkich krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Japonii, Chinach i Izraelu. W latach 2008-2014 pełniła funkcję koncertmistrza orkiestry Sinfonia Varsovia, obecnie koncertmistrza orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie.  
Adam Kowalski, jest organistą bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Znakomity improwizator grę na organach rozpoczął w wieku 9 lat. W wieku lat 10 był już organistą Kościoła Garnizonowego w Nowym Dworze Mazowieckim, a od 15 roku życia pełnił obowiązki drugiego organisty bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Obowiązki organisty Archikatedry Warszawskiej św. Jana rozpoczął mając 21 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie organów prof. Józefa Serafina. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dongsan Research Foundation. W 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Moskwie. Artysta zajmuje się także edukacją, m.in. prowadzi zajęcia improwizacji organowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie niedzielnego koncertu usłyszymy utwory:  M. Regera, G.Bacewicz, E. Gigouta, J. S. Bacha, H. Wieniawskiego, oraz improwizacje A.Kowalskiego. 

Wstęp wolny. 

W Laskach zaczyna się Kampinoski Park Narodowy. Znajduje się tu słynny Zakład  dla Niewidomych. Zachęcam do spaceru  i zwiedzenia drewnianej kapliczki z 1925 roku, projektu Łukasza Wolskiego, oraz - wpisanego do rejestru zabytków -  zakładowego cmentarza, na którym oprócz założycieli zakładu, kapłanów i sióstr zakonnych,  spoczywają także zasłużeni dla polskiej kultury, literatury i nauki, jak Antoni Słonimski, czy Halina Mikołajska. Można się udać na spacer po otaczającej zakład puszczy kampinoskiej. Nieopodal  znajduje się Góra Ojca - piaszczysta wydma położona w Puszczy Kampinoskiej. Wznosi się na wysokość 100,6 m n.p.m.

Serdecznie zapraszam.

Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu


NIEDZIELA 8 LIPCA GODZINA 20.00 LASKI
KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ MEKSYKU 

KONCERT 

wystąpią: 
Maria Machowska - skrzypce
Adam Kowalski - organy 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego 

organizatorzy: 
Gmina Izabelin
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Powiat Warszawski Zachodni 

Wstęp wolny. 

drukuj (Koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” - Laski, 8 lipca 2018 r.)

wstecz

Promobox

Kontakt

Stopka

Kontakt

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu e-mail (podanego w powyższym formularzu) oraz adresu IP przez Urząd Gminy Izabelin w celu realizacji subskrypcji „Newsletter”, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.