Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Leoncina 29 lipca 2018

W niedzielne przedpołudnie 29 lipca o godzinie 9.45 , w Leoncinie, w zabytkowym neogotyckim kościele z 1885 roku pod wezwaniem Świętej Trójcy, odbędzie się kolejny koncert XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”.

Wystąpi Kameralny Zespół Wokalny „Modo Maiorum” (łac. „na sposób przodków”) powstał w 2005 roku z myślą o wykonywaniu najwybitniejszych dzieł chóralnych  dawnych mistrzów renesansu i baroku w estetyce zbliżonej do oryginału.  Zespół ma w repertuarze msze, motety, psalmy, chorały i inne pieśni religijne różnych konfesji: ewangelickiej, prawosławnej, katolickiej, muzykę świecką – renesansowe madrygały, pieśni patriotyczne, inspirowane folklorem, transkrypcje utworów instrumentalnych. W programie niedzielnego koncertu usłyszymy dzieła wielkich twórców jak: Palestrina, Lassus, Praetorius, Byrd,  Szamotulczyk, Bazylik, Gomółka, Gorczycki, Schűtz i J. S. Bach, a także Zasadą doboru repertuaru jest piękno i wysokie walory artystyczne. Wysoki poziom wykonawstwa zespołu potwierdzają liczne nagrody na konkursach chóralnych. Od początku zespołem Modo Maiorum kieruje uznany artysta, Michał Straszewski, wybitny znawca muzyki dawnej.

Wstęp wolny.

Oto kilka informacji o Leoncinie, które mogą Państwa zainteresować.  Na cmentarzu obok kościoła w Leoncinie znajduje się unikalna drewniana kaplica cmentarna z 1798 roku pod wezwaniem Świętej Trójcy wzniesiona jako votum dziękczynne za zwycięstwo Stefana Czarneckiego nad Szwedami (przeniesiona z Głuska w 1881 r.) W Leoncinie urodził się Isaac Bashevis Singer (1904-1991) - prozaik żydowski tworzący w języku jidysz, laureat literackiej nagrody Nobla w 1978, oraz jego starszy brat Izrael Joszua Singer (1893-1944) – jedna z głównych postaci literackiego środowiska żydowskiego Warszawy. W Leoncinie zaczyna się żółty szlak turystyczny im. Aleksandra Janowskiego, pełen wartych poznania wyjątkowo malowniczych zakątków puszczy kampinoskiej. Prowadzi przez Starą Dąbrowę do Leszna.

NIEDZIELA 29 LIPCA GODZINA 9.45 - LEONCIN KOŚCIÓŁ p.w ŚW. TRÓJCY 

KONCERT 

wykonawcy: 
Kameralny Zespół Wokalny „Modo Maiorum” 
Michał Straszewski - dyrygent 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Leoncin Adama Mirosława Krawczaka 

organizatorzy: 
Urząd Gminy w Leoncinie
Parafia p.w. Św. Małgorzaty DM w Leoncinie Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Władze Samorządowe Województwa Mazowieckiego Wstęp wolny.
 

drukuj (XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Leoncina 29 lipca 2018)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.