Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Lasek 12 sierpnia 2018

Szanowni Państwo!

W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w ramach XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” odbędzie się niezwykły koncert. W kościele pw Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00. Usłyszymy rzadko spotykany duet perkusję i organy. Na instrumentach perkusyjnych zagra wybitny perkusista Leszek Lorent. Leszek Lorent ma na swoim koncie setki koncertów w kraju i zagranicą, prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, m.in.: Marcina Błażewicza, Dariusza Przybylskiego, Ignacego Zalewskiego, Tomasza Opałki, Aleksandry Gryki, Wojciecha Błażejczyka, Michała Sławeckiego. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt w których występuje jako kameralista, oraz 3 płyty solowe: Eidos, Kundalini. Lorent plays Błażewicz, Tonisteon. Specjalizuje się w wykonywaniu utworów multiperkusyjnych oraz dzieł teatru instrumentalnego. Jako specjalista tej dziedziny sztuki bierze udział w wielu konferencjach i sesjach badawczych w kraju i za granicą, zasiada w jury konkursów muzyki współczesnej. Jest autorem monografii naukowych oraz licznych artykułów. Obecnie jest adiunktem macierzystej uczelni i kierownikiem Studium Muzyki Nowej. 

Na budowanych Wielkich Organach Laseckich zagra niezwykle utalentowany Adam Tański. Znakomity improwizator koncertuje na festiwalach w Polsce i za granicą; ma na swoim koncie występy w Filharmonii Narodowej w Warszawie, recitale i koncerty organowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii oraz współpracę z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina.  Adam Tański jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i prof. Jarosława Wróblewskiego. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry. Artysta także komponuje. Jego utwory wykonywane były w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku została wydana w serii wydawniczej "Biblioteczka Kurpiowska" jego pierwsza monograficzna publikacja zawierająca pięć utworów na instrumenty klawiszowe. Jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie. Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy Fantazję f - moll na organy solo Konstantego Gorskiego, oraz Fantazje/Improwizacje na tematy polskie na organy i perkusję oparte motywach znanych pieśni kościelnych i patriotycznych.

Wstęp wolny. 

Namawiam Państwa do niedzielnego wypoczynku na łonie przyrody. W Laskach zaczyna się Kampinoski Park Narodowy. Znajduje się tu słynny Zakład  dla Niewidomych. Zachęcam do spaceru  i zwiedzenia drewnianej kapliczki z 1925 roku, projektu Łukasza Wolskiego, oraz - wpisanego do rejestru zabytków -  zakładowego cmentarza, na którym oprócz założycieli zakładu, kapłanów i sióstr zakonnych,  spoczywają także zasłużeni dla polskiej kultury, literatury i nauki, jak Antoni Słonimski, czy Halina Mikołajska. Można się udać na spacer po otaczającej zakład puszczy kampinoskiej. Nieopodal  znajduje się Góra Ojca - piaszczysta wydma położona w Puszczy Kampinoskiej. Wznosi się na wysokość 100,6 m n.p.m.
Serdecznie zapraszam.

Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu

NIEDZIELA 12 SIERPNIA GODZINA 20.00 LASKI KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ MEKSYKU 

KONCERT 

wystąpią: 
Leszek Lorent - perkusja - skrzypce
Adam Tański - organy 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego 

organizatorzy: 
Gmina Izabelin
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Samorząd Województwa Mazowieckiego 

Wstęp wolny. 

drukuj (XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Lasek 12 sierpnia 2018)

wstecz

Promobox

Kontakt

Stopka

Kontakt

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu e-mail (podanego w powyższym formularzu) oraz adresu IP przez Urząd Gminy Izabelin w celu realizacji subskrypcji „Newsletter”, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.