Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Lasek 12 sierpnia 2018

Szanowni Państwo!

W najbliższą niedzielę, 12 sierpnia w ramach XIV Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina” odbędzie się niezwykły koncert. W kościele pw Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach o godzinie 20.00. Usłyszymy rzadko spotykany duet perkusję i organy. Na instrumentach perkusyjnych zagra wybitny perkusista Leszek Lorent. Leszek Lorent ma na swoim koncie setki koncertów w kraju i zagranicą, prawykonania dzieł wielu współczesnych kompozytorów, m.in.: Marcina Błażewicza, Dariusza Przybylskiego, Ignacego Zalewskiego, Tomasza Opałki, Aleksandry Gryki, Wojciecha Błażejczyka, Michała Sławeckiego. Jego dorobek fonograficzny obejmuje kilkanaście płyt w których występuje jako kameralista, oraz 3 płyty solowe: Eidos, Kundalini. Lorent plays Błażewicz, Tonisteon. Specjalizuje się w wykonywaniu utworów multiperkusyjnych oraz dzieł teatru instrumentalnego. Jako specjalista tej dziedziny sztuki bierze udział w wielu konferencjach i sesjach badawczych w kraju i za granicą, zasiada w jury konkursów muzyki współczesnej. Jest autorem monografii naukowych oraz licznych artykułów. Obecnie jest adiunktem macierzystej uczelni i kierownikiem Studium Muzyki Nowej. 

Na budowanych Wielkich Organach Laseckich zagra niezwykle utalentowany Adam Tański. Znakomity improwizator koncertuje na festiwalach w Polsce i za granicą; ma na swoim koncie występy w Filharmonii Narodowej w Warszawie, recitale i koncerty organowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii oraz współpracę z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina.  Adam Tański jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i prof. Jarosława Wróblewskiego. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry. Artysta także komponuje. Jego utwory wykonywane były w Polsce i w Niemczech. W 2018 roku została wydana w serii wydawniczej "Biblioteczka Kurpiowska" jego pierwsza monograficzna publikacja zawierająca pięć utworów na instrumenty klawiszowe. Jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie. Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy Fantazję f - moll na organy solo Konstantego Gorskiego, oraz Fantazje/Improwizacje na tematy polskie na organy i perkusję oparte motywach znanych pieśni kościelnych i patriotycznych.

Wstęp wolny. 

Namawiam Państwa do niedzielnego wypoczynku na łonie przyrody. W Laskach zaczyna się Kampinoski Park Narodowy. Znajduje się tu słynny Zakład  dla Niewidomych. Zachęcam do spaceru  i zwiedzenia drewnianej kapliczki z 1925 roku, projektu Łukasza Wolskiego, oraz - wpisanego do rejestru zabytków -  zakładowego cmentarza, na którym oprócz założycieli zakładu, kapłanów i sióstr zakonnych,  spoczywają także zasłużeni dla polskiej kultury, literatury i nauki, jak Antoni Słonimski, czy Halina Mikołajska. Można się udać na spacer po otaczającej zakład puszczy kampinoskiej. Nieopodal  znajduje się Góra Ojca - piaszczysta wydma położona w Puszczy Kampinoskiej. Wznosi się na wysokość 100,6 m n.p.m.
Serdecznie zapraszam.

Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu

NIEDZIELA 12 SIERPNIA GODZINA 20.00 LASKI KOŚCIÓŁ P.W. MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ MEKSYKU 

KONCERT 

wystąpią: 
Leszek Lorent - perkusja - skrzypce
Adam Tański - organy 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Izabelin Witolda Malarowskiego 

organizatorzy: 
Gmina Izabelin
Centrum Kultury Izabelin
Parafia Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Samorząd Województwa Mazowieckiego 

Wstęp wolny. 

drukuj (XIV Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina" - Zaproszenie na koncert do Lasek 12 sierpnia 2018)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.