Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Zakładamy łąkę kwietną w Lesznie

Urząd Gminy Leszno, Kampinoski Park Narodowy oraz Fundacja Sendzimira zapraszają na wspólne tworzenie łąki kwietnej w Parku Karpinek. Warsztaty odbędą się w sobotę, 29 września br.

Łąka kwietna to połączenie ochrony przyrody z efektywnym i estetycznym zagospodarowaniem przestrzeni. Lokalne rośliny i zioła wchodzące w skład łąki wpływają korzystnie na populację owadów zapylających i drobnych ptaków.
W programie: wspólne stworzenie łąki kwietnej oraz tworzenie bomb nasiennych, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący warsztaty wyjaśni, jak pielęgnować i kosić łąkę kwietną. Opowiemy także o wchodzących w skład łąk kwietnych roślinach miododajnych i stanowiących bazę pokarmową dla małych zwierząt.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Spotykamy się w sobotę, 29 września 2018 r. o godz. 10.00 w Parku Karpinek w Lesznie.

O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na stronie http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/warsztaty-formularz
Warsztaty są organizowane przez Fundację Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z Urzędem Gminy Leszno w ramach projektu „Moja Puszcza” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Warszawski-Zachodni, Starosta Nowodworski.
 

drukuj (Zakładamy łąkę kwietną w Lesznie)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.