Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Nordic walking w Izabelinie

Nikogo nie dziwi widok osób z kijkami, chodzących leśnymi ścieżkami lub ulicami naszej gminy. Jest to forma rekreacji coraz bardziej popularna, bo łatwo dostępna, niedroga i nie wymaga jakiejś szczególnej sprawności fizycznej. Wydaje się, że każdy  umie to robić bez  żadnego przygotowania, wystarczy wziąć kije i iść. Otóż tak nie jest, o czym przekonałam się, kiedy zaczęłam chodzić na zajęcia Nordic Walking przy izabelińskim Centrum Kultury. Zasady Nordic Walking są specyficzne i właściwe tylko tej formie ruchu. Trzeba je znać i nauczyć się je stosować w praktyce, co jest możliwe pod okiem instruktora.

Zajęcia prowadzi Pan Krzysztof Człapski, który jest również wielokrotnym Mistrzem Polski w Nordic Walking oraz laureatem trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata Nordic Walking 10 km w Austrii.

Spotykamy się w każdą niedzielę o godzinie 17,30 na parkingu przed Urzędem Gminy w Izabelinie. Zaczynamy od rozgrzewki, potem marsz po lesie pod okiem instruktora, który pilnuje abyśmy „to nie my nieśli kije lecz aby kije niosły nas”, na koniec trochę ćwiczeń rozciągających.

Regularnie przychodzi grupa około dwudziestu osób w różnym wieku i w różnej kondycji, co nie przeszkadza, aby wspólnie ćwiczyć i maszerować. Nie brakuje tez okazji do poznania sympatycznych ludzi, jest sporo śmiechu i żartów. Maszerowanie w grupie wśród wiosennej przyrody to wspaniała forma relaksu, dotlenienia organizmu, pozbycia się nagromadzonych napięć i poprawienia swojej sprawności fizycznej.

Grupa jest otwarta i wszyscy chętni aby się dołączyć, są mile widziani. Nie jest przeszkodą brak kijów, bo instruktor udostępnia konieczny sprzęt.

Iwona Wiśniewska uczestniczka zajęć

drukuj (Nordic walking w Izabelinie)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.