Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Arkadiusz Jaworski - najlepszy zawodnik naszej gminy w II Dziesiątce Babickiej

W  II Dziesiątce Babickiej, która odbyła się 08.04.2017r. najlepszym zawodnikiem z naszej gminy okazał się Pan Arkadiusz Jaworski mieszkaniec Izabelina. Poprosiliśmy naszego skromnego Mistrza o kilka słów na temat jego sportowej pasji. Oto jego krótka wypowiedź:

 

Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się latem 2015 r., kiedy to „wykonałem” pierwszy bieg. Pamiętam, że były to 3 „mordercze” km, przerywane co chwila koniecznymi postojami aby „złapać oddech”. Lato, ciepło a nawet gorąco. Ja zupełnie bez doświadczenia w temacie biegania – wcześniej jeździłem jedynie na rowerze i na tym uprawianie sportu się kończyło – nagle stoję przed niby podobną a jednak zupełnie inną dyscypliną. Wydawało mi się, że skoro bezproblemowo robiłem wypady po 60 km na rowerze, to czemu miałbym sobie nie poradzić w tak pokrewnej dyscyplinie, przecież to te same mięśnie, tu też „pracuje” się nogami … Nic bardziej mylnego … Było ciężko, naprawdę źle. Brak doświadczenia i zbyt duże tempo tym spowodowane, wysoka temperatura, brak specjalnego obuwia czy stroju, wszystko to wpłynęło na poziom trudności tego pierwszego biegu, ale pyknęło, zaskoczyło, złapało i trzyma do dziś.

Zaraz będą 2 lata. Biegam czysto amatorsko, dla siebie, aczkolwiek czerpię przyjemność z kolekcjonowania medali. Nigdy nie należałem do żadnego klubu czy drużyny biegowej, nigdy nie wspomagałem się poradami trenera. Ot taki biegacz-amator-samouk, jak zapewne zdecydowana większość naszej biegowej rodziny.

Nie posiadam predyspozycji do biegania z czasami pozwalającymi zawalczyć o topowe miejsca. Konkurencja jest zbyt silna i zbyt szybka, ale to dobrze … Zresztą nie o to chodzi … Do każdego startu podchodzę profesjonalnie. Staram się przygotować najlepiej na potrafię i cieszę się, kiedy wiem że na dany moment dałem z siebie tyle ile mogłem …

Zapraszam do startu w I. Biegu im. mjr. W. Remiszewskiego w Truskawiu. To NASZ bieg, na NASZYM terenie - udział obowiązkowy. Do zobaczenia na trasie … 

 

 

drukuj (Arkadiusz Jaworski - najlepszy zawodnik naszej gminy w II Dziesiątce Babickiej)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.