Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«maj 2021»
PnWtŚrCzPtSbNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24dzień: 252627282930
31

Reklama

  • pakiet czterech uchwał
  • ochrona danych banner

Treść

Spotkanie z Zastępcą Prezydenta M.St. Warszawy Renatą Kaznowską

W dniu 17 lutego 2016r w Urzędzie Miasta St. Warszawy doszło do spotkania przedstawicieli Gminy Izabelin z Renatą Kaznowską, Zastępcą Prezydenta M.St.  Warszawy i Arturem Rejznerem, Zastępcą Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich (ZDM). Spotkanie dotyczyło przebudowy układu drogowego w Mościskach, a w szczególności skrzyżowania ulic Estrady i Arkuszowej oraz 3 Maja w Mościskach.

Gminę Izabelin reprezentowali: Wójt Witold Malarowski, Zastępca Wójta Ryszard Haczek, Kierownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej Krzysztof Stańczyk i Kierownik Referatu Inwestycji Andrzej Godlewski.

Podczas spotkania Wójt Gminy Izabelin podniósł, że głównym problemem dla mieszkańców gminy od wielu lat są tworzące się w rejonie skrzyżowania w Mościskach zatory, występujące zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Wyrażono zarazem nadzieję, że sytuacja powstała w wyniku ostatniej propozycji regulacji prawnej obszaru metropolii warszawskiej przekonuje władze Warszawy do konieczności partnerskiej współpracy z podwarszawskimi gminami co w przeszłości różnie wyglądało.

Podczas spotkania ustalono, że ZDM przeprowadzi w terminie do końca mają br. obiecane jeszcze w ubiegłym roku przez Zastępcę Prezydenta M.St. Warszawy Jacka Wojciechowicza badanie ruchu w rejonie problematycznego skrzyżowania. Po otrzymaniu wyników pomiaru władze obu sąsiadujących gmin spotkają się w czerwcu b.r. celem wypracowania najlepszego rozwiązania, za który wstępnie uznaje się poszerzenie dróg dochodzących do skrzyżowania celem utworzenia lewoskrętów.

Skrzyżowanie w Mościskach jest własnością M.St. Warszawy i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW), co powoduje że Gmina Izabelin jest tu niestety jedynie petentem. Podczas spotkania Gmina Izabelin poinformowała Panią Prezydent  o zamiarze MZDW przekazania dróg Sikorskiego i 3 Maja w Mościskach na rzecz powiatu warszawskiego-zachodniego o czym Wójt W. Malarowski został poinformowany podczas spotkania z dyrektorem MZDW w dniu 14 lutego b.r. Dyrektor MZDW uważa przebudowę skrzyżowania w Mościskach za konieczną.

Wójt poinformował także o planie wybudowania w latach 2017-2018 drogi łączącej skrzyżowanie ul. 3 Maja/Żołędziowa z ul. Estrady w Mościskach zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, jako docelowej drogi łączącej naszą gminę z węzłem drogowym Nowojanickiego znajdującym się w trasie planowanej na 2025 rok drogi ekspresowej S7 (zwanej także trasą NS).Miasto Stołeczne Warszawa, jako zarządca i właściciel drogi Estrady udzieli Gminie Izabelin niezbędnej pomocy w zakresie procedur i uzgodnień budowy skrzyżowania nowej drogi z ulicą Estrady.

Prezydent R. Kaznowska po przejściu na temat transportu zbiorowego poinformowała, że do września b.r. zakończy się proces analizy skutków przyłączenia Marek do I strefy biletowej komunikacji autobusowej i Miasto St. Warszawa będzie dopiero wtedy w stanie ocenić swoje możliwości w zakresie przyłączania kolejnych miejscowości do I strefy. Kolejka jest długa. Gmina Izabelin - zgodnie z wcześniejszymi rozmowami z ZTM – potwierdziła zainteresowanie  wejściem do I strefy biletowej nie później niż w 2020 roku, przy założeniu, że koszt dodatkowy z tym związany nie przekroczy możliwości finansowych naszej gminy. 

Ryszard Haczek

Zastępca Wójta Gminy Izabelin

  • Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy - Renata Kaznowska
    Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy - Renata Kaznowska
    źródło: http://bip.warszawa.pl/

drukuj ()

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.