Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«wrzesień 2021»
PnWtŚrCzPtSbNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

  • pakiet czterech uchwał
  • ochrona danych banner

Treść

XIV Festiwal Muzyczny W Krainie Chopina Zaproszenie na koncert do Zielonek 15 lipca 2018

Szanowni Państwo!
W najbliższą niedzielę - 15 lipca, o godzinie 19.00 koncert XIV edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, odbędzie się w sali balowej pałacu Lasotów w Zielonkach k. Starych Babic. Ten XIX wieczny zabytek z charakterystyczną okrągłą wieżą, odbudowany z wielkim pietyzmem przez obecnego właściciela Zenona Lasotę, jest otoczony parkiem, w którym rosną wiekowe drzewa, uznane za pomniki przyrody.
Usłyszymy dwie artystki młodego pokolenia:
Izabela Buchowska,
naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat jedenastu w Olsztynie, a następnie kształciła się na uczelniach w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School.
Jako solistka i kameralistka występowała w Europie i USA. Występowała podczas znaczących festiwali muzycznych. Współpracowała z wieloma orkiestrami, m.in. Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra oraz z polskimi orkiestrami symfonicznymi. Jako kameralistka koncertuje w różnych składach, wielokrotnie nagrywała muzykę do teatru, radia i telewizji. Muzyka współczesna stanowi dużą część jej repertuaru, często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych. Gra również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej. 

 

Anna Pašić pochodzi z Wrocławia. W 2015 r. uzyskała tytuł magistra na wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie harfy dr Malwiny Lipiec-Rozmysłowicz. Uczęszczała także do Królewskiego Konserwatorium w Brukseli (Koninklijk Conservatorium Brussel), gdzie kształciła się u Jany Bouškovej. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich pracując z wybitnymi profesorami. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol oraz Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Występowała m.in. w Narodowym Forum Muzyki, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Kaliskiej i Teatrze Muzycznym w Gliwicach. 
Na co dzień współdziała z artystami rozrywkowej i alternatywnej sceny muzycznej. Od 2015 roku występuje ze Stefanem Wesołowskim, znanym kompozytorem, skrzypkiem i producentem muzycznym. W programie m.in. : B. Andres, C. Debussy,  E. Granados, J. Ibert, A. Piazzolla, E. Satie.

http://www.chopinfestiwal.wilkomirski.org.pl/ 

Koncert pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice Krzysztofa Turka 

organizatorzy: 
Pałac Lasotów
Towarzystwo Muzyczne im. K.Wiłkomirskiego 

dofinansowanie: 
Samorząd Województwa Mazowieckiego 

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy
 

 

drukuj (XIV Festiwal Muzyczny W Krainie Chopina Zaproszenie na koncert do Zielonek 15 lipca 2018)

  • data: 2018-07-13

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.