Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«maj 2022»
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • ochrona danych banner

Treść

Konkurs na najpiękniejszy ogród w Truskawiu

Drodzy Mieszkańcy,

Wczoraj zakończyliśmy (trzecie i ostatnie już) odwiedziny ogrodów zgłoszonych do naszego Konkursu. Czas szybko mija, obecne nasze wizyty, które po odwiedzinach ogrodów w maju oraz w sierpniu nazywaliśmy ,,wizytami jesiennymi” utwierdziły nas w przekonaniu, że Konkurs spotyka się z sympatią Wszystkich , którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć. Ośmielę się nawet powiedzieć ,że pomiędzy Uczestnikami Konkursu a członkami Komisji Konkursowej wytworzyły się sympatyczne relacje – za każdym razem byliśmy mile witani przez Gospodarzy swoich ogrodów. I jednocześnie czuło się, że ogrody te są dla nich czymś specjalnym –niemalże częścią Ich domów.

Prezentując z dumą poszczególne fragmenty swoich ogrodów ich Gospodarze byli jednocześnie otwarci na sugestie ,,co zmienić,” podpowiadane przez ekspertów naszej Komisji Anię Kębłowską i Wojtka Różańskiego. Co więcej – podczas kolejnych naszych wizyt z radością stwierdzaliśmy ,że propozycje Ani i Wojtka zostały ,,wcielane w życie” w postaci konkretnych zmian wprowadzanych w ogrodach. Zainteresowanie z jakim spotykały się propozycje Ani i Wojtka dotyczące pielęgnacji ogrodów skłoniło nas aby w ramach inicjatyw sponsorowanych z Funduszu Sołeckiego (w okresie zimowym) zorganizować dla naszych Mieszkańców serię wykładów na temat zakładania i pielęgnacji ogrodów.

Teraz Komisję Konkursową czeka trudne zadanie - dokonanie końcowej oceny ogrodów zgłoszonych do Konkursu . Bardzo przydatna dla zapewnienia rzetelności ocen okazała się (zapisana w Regulaminie Konkursu ) zasada trzykrotnych odwiedzin ogrodów . W ten sposób - dokonawszy wizytacji ,,wiosennej,” ,,letniej „ oraz ,,jesiennej” zbudowaliśmy sobie ,,obraz” ogrodu w całym niemalże okresie wegetacji. Dodatkowo , podczas każdej z wizyt Komisja zapisywała swoje cząstkowe oceny na specjalnych, kilkustronicowych formularzach w których dla każdego z poszczególnych elementów ocenianych ogrodów przypisano przedziały punktowe. Taka procedura oceny zgłoszonych do Konkursu ogrodów powinna naszym zdaniem zapewnić możliwie najpełniejszy obiektywizm ocen.

Uznaliśmy jednak, iż nie powinniśmy ,,przydzielać” ocenianym ogrodom kolejnych ,,lokat” w takiej ich liczbie, jaka została zgłoszona do Konkursu. Nie byłoby to właściwe , gdyż znakomita część ocenianych ogrodów posiada podobne cechy. Nie byłoby to także zasadne, gdyż nie sposób ,,przeliczyć” na punkty i miejsca pasji z jaką Gospodarze swoich ogrodów podchodzą do ich pielęgnacji .Dlatego też Komisja postanowiła przyznać po trzy (od pierwszego do trzeciego) miejsca w każdej z ustanowionych w regulaminie Konkursu kategorii ogrodów – tych ogrodów, które w naszym rozumieniu odznaczają się szczególnymi cechami. A 13 (z 19) ogrodów chcielibyśmy wyróżnić w sposób jednakowy nie ustanawiając kolejności ,,zajmowanych” przez nie miejsc.

Uważamy, że przy takich inicjatywach jak ,,nasz” Konkurs nie tyle o liczbę uzyskanych punktów oraz o kolejność zajętego miejsca idzie. Najważniejsze jest samo uczestnictwo oraz chęć podzielenia się z ,,bliższymi” i ,,dalszymi” Sąsiadami swoją pasją tworzenia pięknych miejsc wokół naszych domostw . To integruje naszą Społeczność i inspiruje Sąsiadów do uczestnictwa w realizacji innych pomysłów, które sprawiają , że nasze Małe Ojczyzny stają się piękniejsze i bardziej przyjazne dla swoich Mieszkańców. I za to Wszystkim Uczestnikom Konkursu chcielibyśmy (wraz z jego Promotorami oraz Fundatorami nagród ) podziękować w dniu 28 listopada na uroczystości podsumowania Konkursu . Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Centrum Kultury Izabelin Laureatów Konkursu oraz Mieszkańców Truskawia a także naszych Sąsiadów z innych Sołectw.

Z sąsiedzkim pozdrowieniem,

Tadeusz Rzeszutek
Przewodniczący Komisji Konkursowej

 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu
 • zdjęcie ogrodu

wstecz

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.