Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

PUŚĆ CIUCH W RUCH – sąsiedzka wymienialnia w Izabelinie

Akcja ruszyła 29 lutego 2020 r. z inicjatywy dwóch mieszkanek gminy, którym  przyświecała idea zmniejszenia marnowania ubrań (less waste). Chciały żeby dobre, niezniszczone rzeczy, których ktoś już nie potrzebuje, z pożytkiem wykorzystał ktoś inny i bezkosztowo odświeżył swoją garderobę. Dzięki akcji dużo ubrań znalazło nowych właścicieli.

Akcja trwa nadal i rozrasta się jej zakres – dzięki wymienialni można dać drugie życie nie tylko ubraniom ale także drobnemu AGD, grom i zabawkom :)
Ponieważ założycielkom brakowało już miejsca w dotychczasowej siedzibie, 7 kwietnia 2021 r. wystąpiły do Gminy Izabelin z wnioskiem o wsparcie projektu poprzez inicjatywę lokalną. Projekt został skierowany do realizacji, umowa została podpisana 13 kwietnia 2021 r. I teraz powstaje już nowa siedziba PUŚĆ CIUCH W RUCH przy ul. Matejki 25 w Izabelinie (naprzeciwko Carrefour Express). Przy m.in. dużym nakładzie pracy pomysłodawczyni i innych mieszkańców gminy Izabelin, zaangażowanych w projekt oraz przy wsparciu Urzędu Gminy tworzy się fajne miejsce, gdzie nie tylko będziemy mogli przynieść niepotrzebne nam już rzeczy i/lub zabrać te, które nam się przydadzą, ale też będziemy mogli spotkać się np. z dawno niewidzianymi sąsiadami, wypić herbatę, wodę lub kawę, porozmawiać, wybrać stylizację na ciekawy wieczór ze znajomymi i np. zrobić małe poprawki krawieckie, gdy coś nie będzie leżało tak, jak powinno ….
Pierwsze spotkania w wymienialni będą dostosowane do aktualnych obostrzeń i wytycznych wprowadzanych w tym zakresie w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii. Ale liczymy na to, że z biegiem czasu będziemy mogli wrócić do normalności sprzed pandemii :)

Warto zaglądać na  facebookowy profil akcji Puść ciuch w ruch: 
https://www.facebook.com/PuscCiuchIzabelin

Tryb realizacji zadania – inicjatywa lokalna
Realizator inicjatywy: mieszkanki Gminy Izabelin
Koszt realizacji inicjatywy – 68.252 zł, w tym:
- wkład mieszkańców (wkład pracy społecznej + wkład rzeczowy) – 48.250 zł
- wkład Gminy Izabelin (wkład finansowy + wkład rzeczowy) – 20.002 zł

  • autor: Barbara Bacewicz-Borys, data: 2021-04-22

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.