Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Trzecia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Izabelin

Trzecia sesja MRG Izabelin odbyła się 20 września o godzinie 17:00.

Przewodniczący poszczególnych komisji przedstawili propozycję planu pracy swoich zespołów.

Komisja medialna między innymi zaproponowała warsztaty z promocji, tablice ogłoszeniowe tylko dla ogłoszeń młodych, galerię streetartu, gadżety reklamowe.

Komisja kultury przedstawiła propozycje warsztatów kulinarnych, wolnej strefy w willi w piątki, vintage bazar z warsztatami o slow-fashion, warsztaty z autoprezentacji.

Komisja ekologii – na wstępie poprzez głosowanie (jednogłośna zgoda) zmieniono nazwę z dotychczasowej „komisja ds. Środowiska” na „Komisję ekologii”. Członkowie komisji poruszyli tematy: współpraca z wymienialnią, punkt wymiany książek, konkursy o ekologicznej tematyce.

Komisja edukacji: refundacja szczepionki przeciw HPV dla osób do 13 r.ż., warsztaty o mniejszościach narodowych, tolerancji i szacunku, spotkania z diabetykiem, wykłady/warsztaty ze specjalistą na temat praw dziecka.

Komisja sportu wskazała na potrzebę częstszego używania pryszniców w szkole, nowe dyscypliny na zajęciach w-f, organizację pierwszego dnia zimy, ankietę dla uczniów o brakach w zakresie sportu w szkole.

Komisja budżetowa podała aktualne wykorzystanie budżetu i poprosiła o oszacowanie kosztów poszczególnych inicjatyw zgłoszony przez poszczególne komisje.

Następnie przewodniczący poprosił o głos zaproszonego harcerza Franciszka Chormańskiego, który potwierdził chęć współpracy z MRG Izabelin i opowiedział, jak wyobraża sobie wspólne działania.

Radny Kuba Kądzielski, będący także strażakiem w OSP w Laskach, zaprosił przedstawicieli MRG Izabelin na imprezę strażacką, która odbędzie się 9 października na terenie jednostki. Ponadto poinformował, że jednostka może użyczyć placu, przestrzeni na zorganizowanie wydarzeń np. z harcerzami.

Poruszonych zostało bardzo wiele tematów.

Po prawie 3 godzinach pełni zapału do dalszych działań młodzi radni zakończyli spotkanie.

 

drukuj (Trzecia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Izabelin)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.