Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Komunikat dla pracowników placówek oświatowych z dnia 10 marca 2020 r.

W związku z realnym zagrożeniem koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę o nazwie COVID-19 proszę Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, młodzieży oraz wszystkich Mieszkańców naszej gminy. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób, a do zgonów dochodzi u 2 - 3% osób chorych.

Nawiązując do działań prowadzonych przez Administrację państwową, w szczególności w odniesieniu do terenu województwa mazowieckiego proszę o zastosowanie się do poniższych zaleceń:

  1. Każde dziecko rozpoczynające zajęcia na terenie placówki powinno zostać poddane  badaniu temperatury ciała.  W przypadku podwyższonej temperatury ciała należy niezwłocznie skontaktować się z opiekunem dziecka, oraz zastosować się do wytycznych Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
  2. Przed każdymi zajęciami każde dziecko wraz z prowadzącym lekcje/zajęcia dokonuje dezynfekcji dłoni preparatami dostępnymi w placówce.
  3. Zgodnie z zaleceniami Wojewody Mazowieckiego proszę o odwołanie wszystkich aktywności niezwiązanych bezpośrednio z realizacją podstawy programowej.
  4. Proszę na bieżąco monitorować, informować oraz reagować na wszystkie przypadki wzbudzające Państwa niepokój w zakresie możliwego zarażenia.

Proszę o zobowiązanie wszystkich pracowników Państwa placówek do przestrzegania zasad częstego mycia rąk wodą z mydłem oraz unikania dotykania oczu, nosa i ust.

Urząd Gminy Izabelin podejmuje wszelkie działania mające na celu zapewnienie ciągłości pracy wszystkich jednostek gminnych, zastrzegam jednak, że w przypadku pojawienia się nowych okoliczności zostanie podjęta decyzja o zamknięciu niektórych placówek.

Zwracam się z prośbą o umieszczenie kopii tego listu w widocznych miejscach na terenie Państwa placówki.

drukuj (Komunikat dla pracowników placówek oświatowych z dnia 10 marca 2020 r.)

  • autor: Wójt Gminy Izabelin - Dorota Zmarzlak, data: 2020-03-10

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.