Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Krople zbieram – ziemię wspieram

Gminny program zbierania wód: „Krople zbieram – ziemię wspieram” deszczowych ma na celu pogłębienie wiedzy na temat efektywnego gospodarowania wodą opadową na terenie gminy Izabelin oraz rozwijanie świadomości ekologicznej.

W ramach programu wydanych będzie mieszkańcom niemal 80 zbiorników wód opadowych o pojemności 265 litrów.

Projekt jest długofalowy i składać się będzie z wielu konkursów.

Pierwszy konkurs na logo i hasło promujące zbieranie deszczówki został już rozstrzygnięty. Cieszył się dużą popularnością. Wpłynęło 57 prac konkursowych. 

Kolejnym etapem Projektu jest konkurs, w którym mieszkańcy mogą zaprezentować jak zbierają deszczówkę w swoim ogrodzie. Tu wachlarz możliwości jest szeroki – można zaprezentować zarówno odbiór do beczki, małą retencję, drenaż czy muldę chłonną. Fachowo wykonane instalacje odprowadzające wody do podziemnych zbiorników również mogą być elementem prezentacji.

W wakacyjnych edycjach programu mieszkańcy będą mogli puścić wodze fantazji i pokazać jaki system chcieliby mieć w swoim ogrodzie. Projekty – te odręczne, opisowe, czy profesjonalnie zaprojektowane rozwiązania będą oceniane przez Jury a najlepsze zostaną nagrodzone.

O wszystkich organizowanych przedsięwzięciach informować będziemy Państwa w gminnej gazetce „Listy do sąsiada”, na stronie internetowej gminy oraz gminnym fanpage na facebooku.

Zachęcam do brania udziału w konkursach – wszystkie ciekawe pomysły będą premiowane.

  • logo

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.