Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Program „Czyste Powietrze”. Zachęcamy do składania wniosków i skorzystania z dofinansowania.

  • Czyste Powietrze

Program „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Dla kogo? - Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co? -  Dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.  

Ile? - Dotacje na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domu: do 30 tys. zł w podstawowym poziomie dofinansowania i do 37 tys. zł w podwyższonym.

Więcej informacji na temat Programu Czyste Powietrze można uzyskać pod adresem: http://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie lub w Urzędzie Gminy, w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym. 

Zachęcamy do składania wniosków.

Wady „kopciuchów”

  • 1a

Kotły pozaklasowe, tzw. kopciuchy emitują do 5 razy więcej pyłu i 50 razy więcej tlenku węgla (czadu), niż kocioł klasy piątej. Dla porównania kotły pozaklasowe emitują ok. 400 mg/m3 pyłów, kotły 3 klasy 150 mg/m3, kotły 4 klasy 60 mg/m3, a kotły 5 klasy jedynie 40 mg/m3. To właśnie kotły pozaklasowe odpowiadają za czarny i duszący dym wydobywający się z kominów naszych domów. Już dziś skorzystaj z gminnej dotacji i wymień swoje źródło ogrzewania na bardziej ekologiczne. Szczegóły na stronie www.gmina.izabelin.pl/wymianapieca
lub pod numerem telefonu 22 722 89 51. 

następna strona »

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.