Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

1. Co to właściwie są te NGOsy ?

NGO to skrót z języka angielskiego (non-profit organizations), który przyjął się jako synonim określenia wszystkich organizacji pozarządowych działających w tzw. III sektorze. Dotyczy to przede wszystkim stowarzyszeń (niezależnie czy zwykłych czy rejestrowych), fundacji, ale też grup mniej formalnych takich jak, np. samorządy szkolne lub działających na specjalnych ustawach jak OSP, Koła Gospodyń Wiejskich czy Kluby Sportowe działające w formie stowarzyszeń. W Gminie Izabelin mamy właściwie przejawy wszystkich tych form i jest nas już (tych realnie działających ponad 20). 

2. Prowadzę organizację pozarządową, chciałbym nawiązać współpracę z Urzędem i innymi organizacjami działającymi na terenie Gminy Izabelin. Jak to zrobić?

Skontaktuj się z nami, wpisz się do Bazy Organizacji Pozarządowych prowadzonej na stronie Urzędu, dołącz do grupy na Facebook'u: www.facebook.com/groups/ngoizabelin, uczestnicz w spotkaniach oraz akcjach organizowanych przez Urząd. Bierz udział w konkursach, wystartuj po Mały Grant. Nie ważne co robisz, zróbmy to wspólnie. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania. Pisz do nas: ngo@izabelin.pl  lub dzwoń : 22 722 89 52 lub 22 722 89 42.

3. Mam ciekawy pomysł dla mieszkańców gminy Izabelin na jaką współpracę mogę liczyć ze strony Urzędu?

Jeżeli prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub inną organizację w ramach tzw. III Sektora i Twój pomysł skierowany jest do mieszkańców gminy - skontaktuj się z nami:  ngo@izabelin.pl lub dzwoń: 22 722 89 52 lub 22 722 89 42. 

Możliwości współpracy jest wiele. Możesz:  

  • otrzymać Mini Grant, 
  • wziąć  udział w jednym z wielu konkursów na realizacje zadań gminnych, 
  • otrzymać wsparcie niefinansowe, na przykład skorzystać nieodpłatnie, z któregoś z obiektów gminnych. Lista sal i obiektów dostępnych dla NGO już niedługo będzie widoczna na gminnej stronie, 
  • otrzymać pomoc w zareklamowaniu działań Twojej Organizacji w gminnych mediach (Listy do Sąsiada, strona internetowa Urzędu, Newsletter, fanpage instytucji gminnych). 

Jeśli nie prowadzisz NGO, zgłoś się do jednego z istniejących lub skorzystaj z Inicjatywy Lokalnej. 
 

4. Czy bliska współpraca z Urzędem, wpis do Bazy NGO jest obowiązkowa ? Czy jest warunkiem np. brania udziału w konkursach gminnych czy otrzymania Grantu?

Oczywiście, że nie, ale wspólne działanie z nami to same korzyści. To nie tylko dostęp do finansowania i infrastruktury gminnej. To również wspólne spotkania z innymi izabelińskimi NGO's , szkolenia, wymiana doświadczeń i informacji. Jesteśmy małą gminą i małym środowiskiem, nawet jeśli się w czymś różnimy to zawsze więcej nas łączy.

5. Z kim w Urzędzie mam się kontaktować w sprawach NGO ? Gdzie szukać więcej informacji?

  • Basia Borys: 22 722 89 52,  mail: b.borys@izabelin.pl
  • Klaudia Zawistowska: 22 722 89 42,  mail: k.zawistowska@izabelin.pl 
  • Waldemar Szatanek: mail: w.szatanek@izabelin.pl

Zajrzyj również na naszą grupę:  www.facebook.com/groups/ngoizabelin/ oraz na stronę internetową Urzędu Gminy: www.gmina.izabelin.pl/137,ngo

6. Jestem mieszkańcem gminy, nie należę do żadnej organizacji pozarządowej, ale chciałbym się zaangażować w życie społeczne gminy. Jak to zrobić?

Sposobów jest wiele. Najprościej to wybrać z Bazy NGO działających na terenie naszej gminy tą organizację, która najbardziej Ci pasuje swoim profilem działalności. Zgłosić się do niej i albo przystąpić formalnie, albo jako wolontariusz wspierać ją podczas konkretnych działań.

Możesz też założyć własną organizację, formę organizacyjną musisz wybrać po głębszej analizie (w razie wątpliwości zgłosić się do nas, może coś podpowiemy). Możesz też na bardzo prostych zasadach skorzystać z Inicjatywy Lokalnej - to taka forma dla osób fizycznych które chcą przeprowadzić jakąś potrzebną inicjatywę non-profit  dla ogółu społeczeństwa.  

7. Lista lokali i obiektów, z których mogą korzystać izabelińskie organizacje pozarządowe.

W chwili obecnej Gmina Izabelin dysponuje następującymi obiektami do wynajmu i użyczeń:

 

Obiekty

 

Osoba odpowiedzialna

 

Tel. kontakt

 

E-mail kontakt

 

Sala nr 11 - Mnie Mnie

 

Bronisława Bieńkowska

 

22 7526829

 

sekretariat@centrum.izabelin.pl

 

Willa Europa

 

Sekretariat Urzędu Gminy

 

22 7228930

 

sekretariat@izabelin.pl

 

Sala w budynku  Senior +

 

Ewa Przybysz

 

22 7228944

 

e.przybysz@izabelin.pl

 

Sale gimnastyczne i boiska szkolne

 

Bronisława Bieńkowska

 

22 7526829

 

sekretariat@centrum.izabelin.pl

 

Obiekt sportowy Ryś Laski

 

Bronisława Bieńkowska

 

22 7526829

 

sekretariat@centrum.izabelin.pl

 

Orlik

 

Bronisława Bieńkowska

 

22 7526829

 

sekretariat@centrum.izabelin.pl

 

W celu wynajęcia lub użyczenia obiektu należy skontaktować się w administrującym obiektem. W chwili obecnej pracujemy również nad systemem automatycznej rezerwacji.

Zasady użyczania obiektu (kliknij poniżej): 

8. Patronat Honorowy Wójta - organizuję imprezę, koncert, turniej lub inny event i chciałbym, żeby Pani Wójt objęła swoim patronatem to wydarzenie. W jaki sposób mogę uzyskać patronat?

Jeżeli organizujesz wydarzenie na terenie Gminy Izabelin i chciałbyś otrzymać patronat Wójta Gminy napisz do nas w tej sprawie na adres: w.szatanek@izabelin.pl lub złóż pismo w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy .  Opisz krótko  imprezę : podaj jej datę i miejsce, napisz na czym polega, kto jest jej organizatorem, do kogo jest skierowana, jaka będzie przewidywana liczba odbiorców, wymień ewentualnych innych patronów, oraz podaj inne informacje, które według Ciebie powinniśmy poznać. A my jak najszybciej się odezwiemy i poinformujemy Cię czy Wójt może wesprzeć tą inicjatywę swoim patronatem.

drukuj (8. Patronat Honorowy Wójta - organizuję imprezę, koncert, turniej lub inny event i chciałbym, żeby Pani Wójt objęła swoim patronatem to wydarzenie. W jaki sposób mogę uzyskać patronat?)

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.