Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

1. Co to właściwie są te NGOsy?

NGO to skrót z języka angielskiego (non-profit organizations), który przyjął się jako synonim określenia wszystkich organizacji pozarządowych działających w tzw. III sektorze. Dotyczy to przede wszystkim stowarzyszeń (niezależnie czy zwykłych czy rejestrowych), fundacji, ale też grup mniej formalnych takich jak, np. samorządy szkolne lub działających na specjalnych ustawach jak OSP, Koła Gospodyń Wiejskich czy Kluby Sportowe działające w formie stowarzyszeń. W Gminie Izabelin mamy właściwie przejawy wszystkich tych form i jest nas już (tych realnie działających) ponad 20. 

2. Prowadzę organizację pozarządową, chciałbym nawiązać współpracę z Urzędem i innymi organizacjami działającymi na terenie Gminy Izabelin. Jak to zrobić?

Skontaktuj się z nami, wpisz się do Bazy Organizacji Pozarządowych prowadzonej na stronie Urzędu, dołącz do grupy na Facebook'u: www.facebook.com/groups/ngoizabelin, uczestnicz w spotkaniach oraz akcjach organizowanych przez Urząd. Bierz udział w konkursach, wystartuj po Mały Grant. Nie ważne co robisz, zróbmy to wspólnie. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania. Pisz do nas: ngo@izabelin.pl lub dzwoń: 22 722 89 52 lub 22 722 89 42.

3. Mam ciekawy pomysł dla mieszkańców gminy Izabelin na jaką współpracę mogę liczyć ze strony Urzędu?

Jeżeli prowadzisz stowarzyszenie, fundację lub inną organizację w ramach tzw. III Sektora i Twój pomysł skierowany jest do mieszkańców gminy - skontaktuj się z nami: ngo@izabelin.pl lub dzwoń: 22 722 89 52 lub 22 722 89 42. 

Możliwości współpracy jest wiele. Możesz:  

  • otrzymać Mini Grant, 
  • wziąć udział w jednym z wielu konkursów na realizacje zadań gminnych, 
  • otrzymać wsparcie niefinansowe, na przykład skorzystać nieodpłatnie, z któregoś z obiektów gminnych. Lista sal i obiektów dostępnych dla NGO już niedługo będzie widoczna na gminnej stronie, 
  • otrzymać pomoc w zareklamowaniu działań Twojej Organizacji w gminnych mediach (Listy do Sąsiada, strona internetowa Urzędu, Newsletter, fanpage instytucji gminnych). 

Jeśli nie prowadzisz organizacji, zgłoś się do jednej z już istniejących lub skorzystaj z inicjatywy lokalnej. 

4. Czy bliska współpraca z Urzędem, wpis do Bazy NGO jest obowiązkowa? Czy jest warunkiem np. brania udziału w konkursach gminnych czy otrzymania grantu?

Oczywiście, że nie, ale wspólne działanie z nami to same korzyści. To nie tylko dostęp do finansowania i infrastruktury gminnej. To również spotkania z innymi izabelińskimi NGOsami, szkolenia, wymiana doświadczeń i informacji. Jesteśmy małą gminą i środowiskiem, w którym nawet jeśli się w czymś różnimy to zawsze więcej nas łączy.

5. Z kim w Urzędzie mam się kontaktować w sprawach NGO? Gdzie szukać więcej informacji?

Zajrzyj również na naszą grupę:  www.facebook.com/groups/ngoizabelin/

6. Jestem mieszkańcem gminy, nie należę do żadnej organizacji pozarządowej, ale chciałbym się zaangażować w życie społeczne gminy. Jak to zrobić?

Sposobów jest wiele. Najprościej to wybrać z Bazy NGO działających na terenie naszej gminy tą organizację, która najbardziej Ci pasuje swoim profilem działalności. Zgłosić się do niej i albo przystąpić formalnie, albo jako wolontariusz wspierać ją podczas konkretnych działań.

Możesz też założyć własną organizację, formę organizacyjną musisz wybrać po głębszej analizie (w razie wątpliwości zgłosić się do nas, może coś podpowiemy). Możesz też na bardzo prostych zasadach skorzystać z Inicjatywy Lokalnej - to taka forma dla osób fizycznych które chcą przeprowadzić jakąś potrzebną inicjatywę non-profit  dla ogółu społeczeństwa.  

7. Lista lokali i obiektów, z których mogą korzystać izabelińskie organizacje pozarządowe.

W chwili obecnej Gmina Izabelin dysponuje następującymi obiektami do wynajmu i użyczeń:

Obiekty

Osoba odpowiedzialna

Telefon

e-mail

Willa Europa

Centrum Usług Współnych Izabelin

721 650 653

stolowka@izabelin.pl

Sala budynku Senior+

Ewa Przybysz

22 722 89 44

e.przybysz@izabelin.pl

Sale gimnastyczne i boiska szkolne

Bronisława Bieńkowska

22 752 68 29

sekretariat@centrum.izabelin.pl

Obiekt sportowy Ryś Laski

Bronisława Bieńkowska

22 752 68 29

sekretariat@centrum.izabelin.pl

Orlik

Bronisława Bieńkowska

22 752 68 29

sekretariat@centrum.izabelin.pl

W celu wynajęcia lub użyczenia obiektu należy skontaktować się w administrującym obiektem. W chwili obecnej pracujemy również nad systemem automatycznej rezerwacji.

Zasady użyczania obiektu (kliknij poniżej):

8. Patronat Honorowy Wójta - organizuję imprezę, koncert, turniej lub inny event i chciałbym, żeby Pani Wójt objęła swoim patronatem to wydarzenie. W jaki sposób mogę uzyskać patronat?

Jeżeli organizujesz wydarzenie na terenie Gminy Izabelin i chciałbyś otrzymać patronat Wójta Gminy? Napisz: w.szatanek@izabelin.pl lub złóż pismo w wersji papierowej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy. Opisz krótko wydarzenie: podaj jego datę i miejsce, napisz na czym polega, kto jest jego organizatorem, do kogo jest skierowane, jaka będzie przewidywana liczba odbiorców, wymień ewentualnych innych patronów oraz inne informacje, które według Ciebie są istotne. Postaramy się jak najszybciej odpisać i poinformować czy Wójt może wesprzeć Twoją inicjatywę swoim patronatem.

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer