Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Projektu budowy systemu ścieżek na terenie gminy Izabelin

Szanowni Państwo,

W związku z przystąpieniem naszej gminy do projektu „Rozwój sieci tras rowerowych na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego”  w ramach „ Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych“ WOF, zostało sporządzone opracowanie dotyczące budowy systemu ścieżek na terenie gminy  Izabelin. W związku z powyższym przedmiotowy projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym w dniach 31.07.-14.08.2015, zgodnie z Zarządzeniem Nr 48/1015 Wójta Gminy Izabelin z dnia 30.07.2015.

Projekt tras rowerowych w gminie Izabelin obejmuje:

1.ul. 3 Maja na całej jej długości od skrzyżowania z ul. Estrady do końca wsi Truskaw. Trasa będzie biegła po północnej stronie ulicy w formie ciągu pieszo- rowerowego, na odcinku pomiędzy przystankiem autobusowym przy ul. Langiewicza w Izabelinie do ok. 75m  przed ul. Parkową w Truskawiu będzie to 2- metrowa droga dla rowerów. Od ul. Skibińskiego w Truskawiu do końca ul. 3 Maja ruch będzie odbywać się na zasadach ogólnych. W Laskach na fragmencie od ul. Partyzantów do ronda będą to 2 pasy jednokierunkowe wydzielone z jezdni. Na odcinku  od ronda w Laskach do ul. Estrady w Mościskach projekt przewiduje w przyszłości kontynuację dwóch jednokierunkowych pasów dla rowerów po obu stronach ulicy ( na projekcie gruba, przerywana linia w kolorze różowym). Ze względu na duże ograniczenia czasowe przy składaniu wniosków o dofinansowanie w ramach wymienionego na wstępie projektu i konieczność przeprowadzenia szeregu uzgodnień, wykonany zostanie najpierw ciąg pieszo- rowerowy po północnej stronie ul. 3 Maja na wspomnianym odcinku.

2.ul. Sierakowską na całej jej długości. Na  odcinku od ul. 3 Maja do ul. Chodkiewicza przewidziany jest ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie drogi. W dalszej części ruch będzie odbywał się na zasadach ogólnych.

3.ul. Sienkiewicza  na całej długości przewiduje się ciąg pieszo- rowerowy po zachodniej stronie drogi.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach. Państwa uwagi będą dla nas bardzo pomocne przy realizacji tego projektu. 

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2015-07-31
  • -

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.