Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”

W gminie Izabelin wielu mieszkańców nadal używa starych, wyeksploatowanych i niespełniających norm kotłów na paliwa stałe. Urządzenia te odznaczają się niską sprawnością, a więc wymagają nieproporcjonalnie dużo opału w stosunku do generowanego ciepła. W efekcie dym powstający podczas spalania opału w tych piecach zawiera wiele zanieczyszczeń, które wypływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Już dziś możemy coś z tym zrobić…

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 2 października 2021 r.

Poznaj założenia programu, rodzaje przedsięwzięć, warunki dofinansowania, sposób składania wniosków oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 24 lipca 2021 r.

Dowiedz się więcej o Programie CZYSTE POWIETRZE

Od 1 lipca 2021 r. w Programie Czyste Powietrze obowiązują nowe zasady.

Nowa wersja programu uwzględnnia:

  • wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), co oznacza, iż  zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku.
  • zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu czyli podwyższonego poziomu dofinansowania. W przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł.
  • poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.

Obowiązująca od 1 lipca 2021 wersja Programu jest dostępna na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze)

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

  • grafika_czyste_powietrze

Czyste Powietrze w Gminie Izabelin - podsumowanie

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań. Patrzymy na to co nam się udało, jak również zastanawiamy się co mogliśmy zrobić lepiej. Jednym z takich działań, które można było wykonać lepiej jest promocja programu Czyste Powietrze. Dla przypomnienia, program Czyste Powietrze jest programem centralnym skierowanym do mieszkańców, którzy oczekują wsparcia finansowego w obszarze termomodernizacji budynku, wymianie źródła ciepła czy też instalacji paneli fotowoltaicznych. Poprzez porównanie z innymi gminami o podobnej liczbie mieszkańców, w połowie roku szacowaliśmy, że po odpowiedniej akcji informacyjnej powinniśmy uzyskać ok. 80-100 nowych wniosków.

Dobra wiadomość dla przyszłych wnioskodawców do programu Czyste Powietrze 2.0

Z dniem 21 października ruszył nabór wniosków do drugiej części programu Czyste Powietrze – tzw. podwyższony poziom dofinansowania. Podwyższony poziom dofinansowania do termomodernizacji budynku i/ lub wymiany źródła ciepła jest dedykowany dla osób o niższych dochodach.

Nowa ogólnopolska infolinia programu Czyste Powietrze

Informujemy, że pod numerem telefonu 22 340 40 80 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00 na pytania czekają konsultanci udzielający informacji o programie Czyste Powietrze. Z infolinii można korzystać zarówno przed złożeniem wniosku jak i po jego złożeniu jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości lub potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia.

Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”

Z dniem 15 maja 2020 r. wszedł w życie zmodyfikowany zakres programu „Czyste Powietrze” obejmujący dofinansowanie do termomodernizacji budynku (ocieplenie budynku, wymiana stolarki okiennej), wymiany źródła ciepła (modernizacja instalacji c.o jak i c.w.u., pompy ciepła, rekuperacja, kolektory słoneczne, przyłącze na potrzeby źródła ciepła) jak również dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej. Program „Czyste Powietrze” w żaden sposób nie wyklucza się z programem dotacji celowej do wymiany pieca na paliwo stałe, który jest finansowany z budżetu gminy.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze na lata 2018-2029

Na podstawie porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gmina Izabelin będzie wspierać zainteresowanych mieszkańców w przygotowaniu wniosku o dotację oraz dokonywać wstępnej weryfikacji wniosków. W Urzędzie Gminy został utworzony Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”.

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.