Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Informacje o programie Czyste Powietrze znajdują się na stronie czystepowietrze.gov.pl

Realizacja programu Czyste Powietrze w gminie Izabelin

Liczba złożonych wniosków Liczba zawartych umów Liczba zrealizowanych przedsięwzięć Kwota wypłaconych dotacji
100 81 33 490167,61 zł

Stan na dzień: 31.03.2023 r.

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 25 marca 2023 r.

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 11 marca 2023 r.

Program Czyste Powietrze - kredyt z dotacją w banku

Ta forma dofinansowania przewiduje ścieżkę bankową, w ramach której beneficjenci programu mogą ubiegać się w bankach współpracujących z NFOŚiGW o preferencyjny kredyt z częściową spłatą kapitału. Kredyt Czyste Powietrze skierowany jest do Beneficjentów uprawnionych do podstawowego i podwyższonego poziomu dofinansowania. Od 2023 r. wniosek o pożyczkę z dotacją może być złożony do 6 miesięcy od rozpoczęcia inwestycji. Więcej informacji na temat ścieżki bankowej dostępne na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/zloz-wniosek-w-banku/

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

Gmina Izabelin w ramach porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prowadzi punkt konsultacyjno- informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”.

Nowa wersja programu „Czyste Powietrze”

Od 3 stycznia 2023 r. ruszyła nowa wersja programu „Czyste Powietrze”!

Komunikat dla Beneficjentów Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” w sprawie zmian w sposobie przeprowadzania kontroli przedsięwzięć

Został przywrócony rodzaj kontroli przedsięwzięć polegający na prowadzeniu kontroli na dokumentach w siedzibie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W przypadku takiej kontroli, Beneficjenci Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” będą zobowiązani do uzupełnienia na wezwanie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej wniosków o płatność końcową o dodatkowe dokumenty potwierdzające wykonanie zakresu rzeczowego przedsięwzięcia.

Zmiany w programie Czyste Powietrze – prefinansowanie oraz wzrost maksymalnych kwot dotacji

Od 15 lipca 2022 roku zmienił się program Czyste Powietrze. Zmiana umożliwia otrzymanie prefinansowania przedsięwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki) dla wnioskodawców uprawnionych do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania. Zmiana dotyczy również maksymalnych kwot dotacji dla przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów w Części 2) Programu – wzrost do 47 000 zł  i Części 3) Programu – wzrost do 79 000 zł.

Spotkanie informacyjne dot. Programu Czyste Powietrze 7 czerwca 2022 r.

Już za tydzień we wtorek (07.06.2022) o godz. 18:00  w „Willi Europa” (ul. J. Matejki 25, Izabelin C) odbędzie się spotkanie dot. programu Czyste Powietrze, na którym dowiesz się:

Część 3 Programu Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. zostanie rozpoczęty nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania w oparciu o:

Program „Czyste Powietrze” - spotkanie online

W środę (30.03.2022) o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie online dot. programu Czyste Powietrze oraz gminnej dotacji na wymianę źródła ogrzewania.

Dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”

W gminie Izabelin wielu mieszkańców nadal używa starych, wyeksploatowanych i niespełniających norm kotłów na paliwa stałe. Urządzenia te odznaczają się niską sprawnością, a więc wymagają nieproporcjonalnie dużo opału w stosunku do generowanego ciepła. W efekcie dym powstający podczas spalania opału w tych piecach zawiera wiele zanieczyszczeń, które wypływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Już dziś możemy coś z tym zrobić…

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 2 października 2021 r.

Poznaj założenia programu, rodzaje przedsięwzięć, warunki dofinansowania, sposób składania wniosków oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Spotkanie informacyjne dot. programu Czyste Powietrze 24 lipca 2021 r.

Dowiedz się więcej o Programie CZYSTE POWIETRZE

Nowa ogólnopolska infolinia programu Czyste Powietrze

Informujemy, że pod numerem telefonu 22 340 40 80 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00 na pytania czekają konsultanci udzielający informacji o programie Czyste Powietrze. Z infolinii można korzystać zarówno przed złożeniem wniosku jak i po jego złożeniu jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości lub potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia.

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze na lata 2018-2029

Na podstawie porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gmina Izabelin będzie wspierać zainteresowanych mieszkańców w przygotowaniu wniosku o dotację oraz dokonywać wstępnej weryfikacji wniosków. W Urzędzie Gminy został utworzony Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”.

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer