Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Dobra wiadomość dla przyszłych wnioskodawców do programu Czyste Powietrze 2.0

Z dniem 21 października ruszył nabór wniosków do drugiej części programu Czyste Powietrze – tzw. podwyższony poziom dofinansowania. Podwyższony poziom dofinansowania do termomodernizacji budynku i/ lub wymiany źródła ciepła jest dedykowany dla osób o niższych dochodach (patrz załączona tabela). Uwaga: aby ubiegać się o ten zakres dofinansowania niezbędne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez urząd gminy.

Wszystkich zainteresowanych programem Czyste Powietrze zachęcamy do kontaktu poprzez infolinię pod numerem: 22 340 40 80 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Przydatna pomoc

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował kalkulator dotacji – to nowe narzędzie dostępne na stronie http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/, które ułatwi wnioskodawcom wyliczanie dotacji na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania.

Przypominamy, że także od niedawna dostępna jest na stronie https://lista-zum.ios.edu.pl/ nowa lista urządzeń i materiałów spełniających wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ZUM to pomoc dla wnioskodawców w wyborze kwalifikujących się do dofinansowania urządzeń grzewczych na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także urządzeń wykorzystujących OZE (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) oraz materiałów izolacyjnych i stolarki okiennej i drzwiowej.

„Czyste Powietrze” to program z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Od 15 maja 2020r. uruchomiony został tzw. podstawowy poziom dofinansowania a z dniem 21 października uruchomiono także rozszerzony poziom dofinansowania. Do 16 października 2020 r. – za pośrednictwem wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej – złożono w sumie ponad 172 tys. wniosków o dofinansowanie, na łączną kwotę prawie 3,3 mld zł.

Więcej o programie Czyste Powietrze: http://www.czystepowietrze.gov.pl/

  • treść komunikatu w wersji graficznej

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.