Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Inwentaryzacja mikroinstalacji fotowoltaicznych w gminie Izabelin

W ostatnim okresie otrzymaliśmy sygnały o uniemożliwieniu produkcji energii w instalacji fotowoltaicznej z powodu zbyt wysokiego napięcia w sieci energetycznej. Inwertery w instalacjach fotowoltaicznych mają założone ograniczenie na poziomie 253V i jeśli w sieci jest napięcie wyższe, wtedy instalacja jest automatycznie wyłączana. Taka sytuacja jest sytuacją niepożądaną, brak produkcji = strata dla mieszkańca.

By wystąpić do PGE ze stosownym wnioskiem o modernizację/ dostosowanie sieci do przyjęcia prądu produkowanego przez istniejące czy też planowane instalacje fotowoltaiczne potrzebujemy oszacować wielkość problemu z jakim mamy do czynienia. Dlatego właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznych uprzejmie prosimy o przesłanie na adres fotowoltaika@izabelin.pl następujących danych:

  • adres instalacji (istniejącej lub planowanej),
  • zainstalowana lub planowana moc + szacowana data uruchomienia,
  • informację czy i kiedy wystąpiły odłączenia od sieci,

wraz ze zgodą na korzystanie z tych danych, czyli następującym zdaniem na końcu listu/ maila "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu koordynacji działań prokonsumenckich na terenie gminy Izabelin i ewentualnego wystąpienia do operatora sieci energetycznej o przystosowanie sieci do mikroinstalacji fotowoltaicznych."

drukuj (Inwentaryzacja mikroinstalacji fotowoltaicznych w gminie Izabelin)

  • autor: Jarosław Kępkowicz

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.