Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Konkurs na lokalne danie zero-waste

Gmina Izabelin została laureatem konkursu „Fundusz Naturalnej Energii”, organizowanego przez Gaz-system, wygrywając kwotę 10.000 zł z przeznaczeniem na przeprowadzenie warsztatów kulinarnych zero-waste. XII edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja Nasza Ziemia.

Jeśli chodzi o ilość złożonych projektów województwo mazowieckie w bieżącej edycji cieszyło się największą popularnością, było ich aż 84. Tym bardziej cieszy fakt znalezienia się w zwycięskiej siódemce.

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie 16 warsztatów kulinarnych, poświęconych niemarnowaniu żywności, dla uczniów klas IV, V i VII izabelińskiej szkoły. Pierwsze warsztaty już za nami. Podczas kwietniowych zajęć dzieci miały możliwość przygotować bułeczki śniadaniowe, mus z marchwi, zielone pesto z ziół, tartę słodką i wytrawną, placuszki bananowo - twarogowe, domową granolę oraz jabłka pod kruszonką.

Warsztaty prowadzone są przez Panią Sylwię Majcher - edukatorkę ekologiczną, dziennikarkę, autorkę kilku książek, w tym bestsellera „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku”.

Dodatkowym elementem projektu jest przygotowanie wirtualnej Miniksiążki kucharskiej z zero-wastowymi przepisami. W książce znajdą się również zwycięskie przepisy zgłoszone w konkursie na lokalne danie zero-waste. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami wykonanych potraw należy przesyłać do 20 maja br. na adres: odpady@izabelin.pl

Zachęcamy wszystkim mieszkańców gminy do udziału w konkursie.

 

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia”

  [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]
 • Konkurs Zero
   [treść archiwalna]
  [treść archiwalna]

wstecz

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.