Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Wszyscy pragniemy, by nasza wyjątkowa zielona gmina się rozwijała, by z każdym kolejnym rokiem była ładniejsza i zapewniała coraz wyższy komfort życia nam - Mieszkańcom. Pragniemy, by jak najszybciej rozbudować infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną, zbudować dobre drogi i chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, lokale komunalne dla potrzebujących będących ofiarami zdarzeń losowych, dobrze utrzymać tereny zieleni,  oświetlenie uliczne, a także tworzyć miejsca do rekreacji i uprawiania sportu, do spędzania wolnego czasu i integracji społecznej, a z bardziej przyziemnych rzeczy – by gmina była po prostu czysta, zadbana, bez korków, dziur i kałuż na naszych drogach.

Meldunek

W naszej gminie, według szacunków, może mieszkać nawet około tysiąc osób więcej niż jest ich zameldowanych. Oznaczałoby to, że zameldowanych powinno być 11,2 tys. osób, a nie 10,2 tys. osób, jak to obecnie wynika z ewidencji ludności.

Ten tysiąc niezameldowanych osób obciąża wszystkich członków naszej wspólnoty zmniejszając środki na rozwój gminy. Dlaczego? Większość z niezameldowanych mieszkańców nie zdaje sobie sprawy, że każdy z nich, wskutek braku społecznego zaangażowania w zakresie zameldowania się w naszej gminie, zwiększa koszty tzw. „janosikowego” o ponad 800 zł rocznie. Jeżeli wspomniane tysiąc niezameldowanych osób mieszkających na terenie naszej gminy dopełniłoby obowiązku meldunkowego to zyskalibyśmy jako wspólnota ok. 800 tys. zł rocznie (o tyle zmniejszyłoby się „janosikowe” ), co pozwoliłoby np. na stworzenie i zagospodarowanie terenu centrum gminy.

Meldunek to bardzo prosty proces, przyjdź do nas zabierając ze sobą dokumenty, pomożemy Ci dopełnić formalności, a w nagrodę za obywatelską postawę otrzymasz upominek.

Podatki

Poza obowiązkiem meldunkowym, który przynosi gminie wymierne korzyści, sprawdź też gdzie rozliczasz się w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Pomimo ustawowego obowiązku, według naszych szacunków, kilkaset mieszkańców niestety nie rozlicza się w odpowiednim dla nich urzędzie skarbowym, przez co gmina traci ok. 2 mln zł dochodu rocznie, za co moglibyśmy np. w ciągu dwóch lat wymienić wszystkie piece na paliwo stałe (tzw.” kopciuchy”) i zlikwidować problem smogu w gminie.

Ważne więc by rozliczać swój podatek dochodowy w gminie, w której się mieszka.

To takie proste:

Wystarczy wskazać adres zamieszkania na terenie gminy Izabelin w części B rocznego zeznania podatkowego PIT.

Jedno rozliczenie PIT to blisko 4700 zł dochodu gminy

  • plakat
  • rozliczaj pit

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.