Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

«styczeń 2021»
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Brak wydarzeń w wybranym okresie

Reklama

 • pakiet czterech uchwał
 • ochrona danych banner

Treść

Wszyscy pragniemy, by nasza wyjątkowa zielona gmina się rozwijała, by z każdym kolejnym rokiem była ładniejsza i zapewniała coraz wyższy komfort życia nam - Mieszkańcom. Pragniemy, by jak najszybciej rozbudować infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną, zbudować dobre drogi i chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, lokale komunalne dla potrzebujących będących ofiarami zdarzeń losowych, dobrze utrzymać tereny zieleni,  oświetlenie uliczne, a także tworzyć miejsca do rekreacji i uprawiania sportu, do spędzania wolnego czasu i integracji społecznej, a z bardziej przyziemnych rzeczy – by gmina była po prostu czysta, zadbana, bez korków, dziur i kałuż na naszych drogach.

Meldunek

W naszej gminie, według szacunków, może mieszkać nawet około tysiąc osób więcej niż jest ich zameldowanych. Oznaczałoby to, że zameldowanych powinno być 11,2 tys. osób, a nie 10,2 tys. osób, jak to obecnie wynika z ewidencji ludności.

Ten tysiąc niezameldowanych osób obciąża wszystkich członków naszej wspólnoty zmniejszając środki na rozwój gminy. Dlaczego? Większość z niezameldowanych mieszkańców nie zdaje sobie sprawy, że każdy z nich, wskutek braku społecznego zaangażowania w zakresie zameldowania się w naszej gminie, zwiększa koszty tzw. „janosikowego” o ponad 800 zł rocznie. Jeżeli wspomniane tysiąc niezameldowanych osób mieszkających na terenie naszej gminy dopełniłoby obowiązku meldunkowego to zyskalibyśmy jako wspólnota ok. 800 tys. zł rocznie (o tyle zmniejszyłoby się „janosikowe” ), co pozwoliłoby np. na stworzenie i zagospodarowanie terenu centrum gminy.

Meldunek to bardzo prosty proces, przyjdź do nas zabierając ze sobą dokumenty, pomożemy Ci dopełnić formalności, a w nagrodę za obywatelską postawę otrzymasz upominek.

Podatki

Poza obowiązkiem meldunkowym, który przynosi gminie wymierne korzyści, sprawdź też gdzie rozliczasz się w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Pomimo ustawowego obowiązku, według naszych szacunków, kilkaset mieszkańców niestety nie rozlicza się w odpowiednim dla nich urzędzie skarbowym, przez co gmina traci ok. 2 mln zł dochodu rocznie, za co moglibyśmy np. w ciągu dwóch lat wymienić wszystkie piece na paliwo stałe (tzw.” kopciuchy”) i zlikwidować problem smogu w gminie.

Ważne więc by rozliczać swój podatek dochodowy w gminie, w której się mieszka.

To takie proste:

Wystarczy wskazać adres zamieszkania na terenie gminy Izabelin w części B rocznego zeznania podatkowego PIT.

Jedno rozliczenie PIT to blisko 4700 zł dochodu gminy

 • plakat
 • rozliczaj pit

wstecz

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Newsletter

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: Rozporządzenie) informujemy, że:
 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Urząd Gminy Izabelin, zwany dalej Administratorem
 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Gminy Izabelin, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Gminy Izabelin za pomocą adresu iod@izabelin.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej zgody, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz, przy spełnieniu przesłanek wskazanych w Rozporządzeniu, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu.
 5. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania newslettera.
 6. Ma Pani/Pan prawo wycofać zgodę w każdym czasie, co nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, z obowiązującym prawem.
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora do momentu wycofania zgody, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne.
 8. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców
  - podmiotom, które przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Gmina Izabelin, na podstawie przepisów prawa lub stosownych umów;
  - organom władzy publicznej oraz podmiotom wykonującym zadania publiczne lub działającym na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i celach, które wynikają z powszechnie obowiązującego prawa.
 9. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
 10. W sytuacji przetwarzania Pani/Pana danych osobowych z naruszeniem przepisów prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia, przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Pani/Pana dane będą w serwisach Administratora przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą podlegały profilowaniu.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.