Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Menu

Kalendarium

Reklama

 • pakiet czterech uchwał
 • ochrona danych banner

Treść

Błędy w identyfikatorach w numerze NIP/PESEL

Jesteś cudzoziemcem?
Potrzebujesz PESEL lub NIP, aby wywiązać się ze swoich obowiązków podatkowych.
Jeśli masz PESEL lub NIP to:

 • szybciej i łatwiej załatwisz wszystkie sprawy podatkowe w Polsce > zalogujesz się do usługi Twój e-PIT do czego potrzebny jest m.in. PESEL lub NIP – zobacz jak wygląda usługa > przygotujemy dla Ciebie i udostępnimy twoje roczne zeznanie podatkowe PIT w usłudze Twój e-PIT
 • złożysz zeznanie podatkowe przy użyciu np. bezpłatnej aplikacji e-Deklaracje na podatki.gov.pl
 • skorzystasz z ulg i odliczeń, dzięki czemu odzyskasz zwrot nadpłaty podatku.

PESEL to podstawowy i indywidualny numer, twój identyfikator podatkowy, którego potrzebujesz w kontaktach z urzędem skarbowym. Posługuje się nim osoba fizyczna, czyli pracownik, osoba która wykonuje zlecenie lub świadczy usługę. O wydanie numeru PESEL prosisz ty.

NIP to alternatywny do PESEL identyfikator podatkowy, którego potrzebujesz w kontaktach z urzędem skarbowym jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś podatnikiem VAT lub jesteś płatnikiem podatków lub składek społecznych i zdrowotnych.

 • plakat
 • plakat
 • plakat
 • plakat

Ruszyło głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę reprezentuje Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej.

Lipa została laureatką jubileuszowego X konkursu na polskie Drzewo Roku organizowanego przez Klub Gaja, zdobywając rekordową liczbę 15346 głosów. Na potrzeby kolejnego – europejskiego już – etapu konkursu, lipa nazwana została Wiejską Dobrodziejką.

- Dawnym polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej! – czytamy w konkursowym opisie drzewa.

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku potrwa do 28 lutego br. 

Swój głos będzie można oddać na oficjalnej stronie konkursu Tree of The Year: https://www.treeoftheyear.org/results

 • zdjęcie lipy

Zmiana terminu wyborów uzupełniających do Rady Gminy Izabelin oraz wyborów sołeckich w Truskawiu

Na podstawie Zarządzenia Nr 13 Wojewody Mazowieckiego z dnia 18 stycznia 2021 r. wybory uzupełniające do Rady Gminy Izabelin zarządzone na dzień 14 lutego 2021 r., zostały przeniesione na dzień 18 kwietnia 2021 r.

Dotychczasowe działania związane z wyborami, takie jak: powołanie Gminnej Komisji Wyborczej, zarejestrowanie komitetów wyborczych, zgłoszenie kandydatek na radne, oraz powołanie Obwodowej Komisji Wyborczej zachowują moc prawną.

Kandydatkami na radne są:

 • Patrycja Bykowska, zgłoszona przez KWW „Mieszkańcy Razem”
 • Eliza Daniel, zgłoszona przez KWW Elizy Daniel.

W związku z zarządzeniem ulega zmianie kalendarz kolejnych czynności wyborczych.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, które ze względu na panującą obecnie sytuację epidemiologiczną przekładają organizację wyborów i referendów lokalnych najwcześniej po 11 kwietnia br., została podjęta decyzja o zmianie terminu wyborów sołeckich w Truskawiu na dzień 18 kwietnia 2021 r.

 • treść komunikatu w wersji graficznej

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców gminy Izabelin

Uruchomiliśmy dla Was bezpłatne konsultacje psychologiczne. Nasza specjalistka chętnie Was wysłucha i postara się rozwiązać problematyczne kwestie.
Konsultacje odbywają się w poniedziałki, w godz. 15.30-19.30, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w budynku przy ul. Matejki 25, Izabelin C. Zapisy pod numerem telefonu 502 131 900
 • plakat

Awaria sieci telefonicznej w GPWiK "Mokre Łąki"

W związku z usterką techniczną sieci Orange wystąpił problem z połączeniami kierowanymi na stacjonarny numer GPWiK "Mokre Łąki" - 22 721 80 72. Zarządca sieci telekomunikacyjnej pracuje nad usunięciem awarii. Prosimy o kontakt na numer komórkowy BOK 508 280 852

 • treść komunikatu w wersji graficznej

XXIV edycja Konkursu Dobroczyńca

W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne, angażując się przy tym całym sercem. Warto, aby dowiedziała się o nich cała Polska. Od 11 stycznia 2021 roku organizacje pozarządowe mogą zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Kapituła nagrodzi w tym roku również firmy zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii. Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, mogą zgłaszać się firmy, koalicje firm i fundacje korporacyjne. Wnioski można składać od 11 stycznia do 8 lutego na stronie dobroczyncaroku.pl. Hasło tegorocznej edycji to Bohaterowie społecznego zaangażowania!

Odbiór decyzji podatkowych oraz pozostałej korespondencji podatkowej przez ePUAP

Uwaga! Wprowadzamy możliwość odbioru decyzji podatkowych na 2021 r. (i kolejne lata) oraz pozostałej korespondencji podatkowej drogą elektroniczną, poprzez platformę ePUAP.

Wiadomość od zespołu gminnej Biblioteki

Przekazujemy Wam wiadomość od zespołu gminnej Biblioteki:
 
Szanowni Czytelnicy!
W trudnych warunkach, bez odpowiednich rozwiązań technicznych i lokalowych, dałyśmy radę przeorganizować naszą pracę tak, aby Państwo zostali – w minimalnym chociaż stopniu – zadowoleni i usatysfakcjonowani.
 
Pracujemy doprawdy w dziwnym trybie, oznacza to również, że mamy dużo więcej obowiązków. Oczywiście nie będziemy się żalić, bo lubimy swoją pracę. Raczej chcemy „pokrzepić Państwa serca”, zarazić naszym optymizmem, dać trochę otuchy i radości.
 
Dziękujemy, że o nas nie zapomnieliście, Drodzy Czytelnicy, że czytacie nie tylko wersję elektroniczną książki. Przewracanie kartek ma jednak swój urok, zwolennicy czytania papierowej książki twierdzą, że „ma ona swoją duszę i nie grozi jej rozładowanie”.
 
Nikt się nie spodziewał, że pandemia będzie trwała aż tak długo. Przyzwyczailiśmy się już trochę do nowej rzeczywistości, do maseczek, zapachu płynów dezynfekujących, do dystansu społecznego… Nie przyzwyczaimy się do smutnych informacji, oschłych komunikatów i statystyk.
 
Zapewne zabrzmi to jak banał jakiś, ale dobra literatura różnych gatunków naprawdę potrafi oderwać od natrętnych i depresyjnych myśli. Potrafi przenieść do innej rzeczywistości, choć na chwilę.
 
Wsłuchujemy się w Państwa potrzeby, obserwujemy to, co lubicie czytać, co Was interesuje. Każdy czytelnik jest dla nas indywidualnością, staramy się, aby znalazł u nas wyjątkowe treści wyjątkowych autorów.
 
Dziękujemy, że z nami jesteście :)
 
Pracownicy Waszej Biblioteki w Izabelinie
Aleksandra
Emilia
Katarzyna
Małgorzata
 • plakat zimowa biblioteka pod chmurką

Promobox

Kontakt

 • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
 • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.