Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Dbajmy o estetykę naszej gminy

Ogromnym problemem, z którym od wielu lat walczą zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy jest problem odpadów (szczególnie zielonych) wystawianych z wielodniowym wyprzedzeniem.

Jest to nie tylko mało estetyczne, ale również stanowi dla dzikiej zwierzyny atrakcyjną alternatywę w stosunku do ich tradycyjnej kuchni. 


Dotychczas ani prośby ani groźby nie odniosły oczekiwanego skutku. Niejednokrotnie dzień po odbiorze nowe worki z odpadami pojawiają się w pasie drogi i zalegają tam przez dwa kolejne tygodnie. Do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Izabelin wpływa wiele uwag by uregulować tę kwestię.

Wszyscy chcemy, żeby wokół naszych posesji było czysto i estetycznie, więc wspólnie o to zadbajmy.

Osoby, które dokonują tych drobnych przewinień muszą być świadome, że grozi im za to mandat karny. 

Mieszkańcy, którym wystawione wcześniej odpady ewidentnie przeszkadzają mogą zgłosić proceder na Policji, jako podstawę prawną podając art. 145 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeks Wykroczeń (Dz. U. z 2018 poz. 2077 ze zm.) cyt. „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Aby uniknąć nieprzyjemności prosimy o wystawianie odpadów w dniach określonych w harmonogramie odbioru do godz. 6:00,  nie wcześniej niż dnia poprzedniego. Każdorazowo miejsce wystawienia odpadów musi umożliwiać swobodny dostęp Operatorowi.

Prosimy również o wiązanie worków z selektywną zbiórką - tak aby warunki atmosferyczne i zwierzęta nie miały możliwości ich roznosić.
 

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.