Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Ruszamy z kolejnym naborem wniosków na odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest!

Zachęcamy Mieszkańców gminy Izabelin, posiadających na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, do złożenia w Urzędzie Gminy wniosku o sfinansowanie odbioru (pakowania i załadunku), transportu i utylizacji (unieszkodliwiania) tych odpadów. Wnioski w 2022 r. będą przyjmowane do 30 listopada lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel (jeżeli środki zostaną wyczerpane przed dniem 30 listopada).

UWAGA!
Gmina nie finansuje demontażu pokryć dachowych.

Druk wniosku udostępniony jest poniżej, wersja papierowa – w Urzędzie Gminy.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska (pokój nr 3) w godzinach: pon. 9.00-18.00, wt.-pt. 8.00-16.00, tel. 22 722 89 31.

  • zdjęcie dachu pokrytego azbestem
  • infografika
  • plakat

USUŃ AZBEST, nie zwlekaj! W Polsce wszystkie wyroby zawierające azbest powinny być usunięte do 2032 r.

Azbest zaliczany jest do substancji o udowodnionym działaniu rakotwórczym, za które odpowiedzialne są: właśnie ta włóknista budowa i wielkość cząstek oraz ich trwałość w środowisku biologicznym (organizmie człowieka). Niektóre azbesty ulegają częściowemu rozpuszczeniu w płynach fizjologicznych, inne są trwałe. Zagrożenie chorobą jest często bagatelizowane ze względu na mikroskopijną wielkość włókien (są niewidoczne dla oka ludzkiego) oraz długotrwały i utajony rozwój choroby, często trwający kilkanaście-kilkadziesiąt lat.

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Izabelin w dniach 23 sierpnia - 23 września

Wójt Gminy Izabelin informuje, iż w dniach od 23.08.2021 r. do 23.09.2021 r. na terenie gminy Izabelin przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzację prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w Ustroniu, 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10.

Nabór wniosków na odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w 2021 r. rozpoczęty!

Mieszkańcy gminy, posiadający na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o sfinansowanie odbioru (pakowanie i załadunek), transportu i utylizacji (unieszkodliwiania) tych odpadów. Nabór wniosków trwać będzie 30 listopada 2021 r. albo do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel (jeżeli środki zostaną wyczerpane przed 30 listopada 2021 r.)

Informacja o wyrobach zawierających azbest

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.