Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Masz azbest?

Jeśli masz na swoim terenie wyroby z azbestu, musisz co roku podawać pewne informacje.

Ruszamy z kolejnym naborem wniosków na odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest!

Zachęcamy mieszkańców gminy Izabelin, którzy mają na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, aby złożyli wniosek o sfinansowanie odbioru i utylizacji tych odpadów.

USUŃ AZBEST, nie zwlekaj! W Polsce wszystkie wyroby zawierające azbest powinny być usunięte do 2032 r.

Azbest zaliczany jest do substancji o udowodnionym działaniu rakotwórczym, za które odpowiedzialne są: właśnie ta włóknista budowa i wielkość cząstek oraz ich trwałość w środowisku biologicznym (organizmie człowieka). Niektóre azbesty ulegają częściowemu rozpuszczeniu w płynach fizjologicznych, inne są trwałe. Zagrożenie chorobą jest często bagatelizowane ze względu na mikroskopijną wielkość włókien (są niewidoczne dla oka ludzkiego) oraz długotrwały i utajony rozwój choroby, często trwający kilkanaście-kilkadziesiąt lat.

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie gminy Izabelin w dniach 23 sierpnia - 23 września

Wójt Gminy Izabelin informuje, iż w dniach od 23.08.2021 r. do 23.09.2021 r. na terenie gminy Izabelin przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzację prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w Ustroniu, 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10.

Nabór wniosków na odbiór i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest w 2021 r. rozpoczęty!

Mieszkańcy gminy, posiadający na swojej posesji zeskładowane wyroby zawierające azbest, mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o sfinansowanie odbioru (pakowanie i załadunek), transportu i utylizacji (unieszkodliwiania) tych odpadów. Nabór wniosków trwać będzie 30 listopada 2021 r. albo do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel (jeżeli środki zostaną wyczerpane przed 30 listopada 2021 r.)

Informacja o wyrobach zawierających azbest

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer