Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Zmiana stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2022 roku.

Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2022r. zmienia się wysokość stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowa stawka podstawowa wynosi 36 zł za osobę miesięcznie; opłata sankcyjna, dla mieszkańców, u których stwierdzony zostanie brak segregacji lub niepoprawna segregacja, wynosić będzie czterokrotność stawki podstawowej, czyli 144 zł za osobę miesięcznie.

Opłata za domek letniskowy lub inną działkę, wykorzystywaną na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wynosi 191,90 zł za rok.

Nie uległy zmianie wysokości częściowego zwolnienia z opłat. Dla mieszkańców, którzy posiadają kompostownik i kompostują w nim bioodpady wynosi ona 6 zł na osobę, ulga dla osób których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej wynosi 15 zł.

Zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty dystrybuowane będą w pierwszych tygodniach kwietnia.

Wraz z zawiadomieniami dostarczony do Państwa zostanie Katalog o prawidłowej segregacji odpadów, opracowany przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Izabelin. Zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nim informacjami, co pomoże utrwalić wiedzę na temat prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, a tym samym uniknąć błędów i  kar.

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.