Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Zamelduj się w gminie Izabelin

Co możesz zyskać

Jako osoba zameldowana będziesz mógł łatwiej uzyskać Kartę Izabelińczyka, która uprawnia do różnego rodzaju zniżek, np.:

  • na imprezy i zajęcia w CKI,
  • na badania laboratoryjne w SPZOZ Izabelin,
  • u lokalnych przedsiębiorców, którzy są partnerami tego programu.

Gdy się zameldujesz, uzyskasz prawo głosu we wszystkich wyborach, również samorządowych. Będziesz więc mieć bezpośredni wpływ na lokalną rzeczywistość, na rozwój gminy i poprawę komfortu życia.

Co zyska izabelińska społeczność

Jeśli się zameldujesz, w budżecie Gminy pozostanie więcej środków, które będzie można przeznaczyć na jej rozwój. Dlaczego? Otóż każdy niezameldowany mieszkaniec zwiększa opłaty Gminy na rzecz tzw. janosikowego. Im mniej będzie niezameldowanych mieszkańców, tym mniejsze „janosikowe” będzie płacić Gmina.

Zachęcamy także do tego, abyś w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) wskazywał naszą gminę jako miejsce swojego zamieszkania, zgodne z miejscem zameldowania. Dzięki temu Twoje pieniądze zasilą budżet Gminy, w której mieszkasz.

Czy wiesz, że…

...średnie wpływy z podatku PIT do budżetu Gminy Izabelin na jednego podatnika wynoszą 5 tys. zł rocznie?

Wpływy z podatku PIT wykorzystujemy na realizację inwestycji, które mają poprawić jakość życia mieszkańców, m.in.:

  • budowa kanalizacji, dróg, oświetlenia,
  • wspieranie lokalnych placówek oświatowych,
  • działania mające na celu ochronę środowiska, ochronę zdrowia i poprawę bezpieczeństwa.

Szacujemy, że jest ok. 800 osób, które mieszkają w naszej gminie, ale nie rozliczają się w niej z podatku dochodowego. Rocznie to ok. 4 mln zł, które mogłyby zasilić budżet Gminy.

Czy musisz być zameldowany

Obowiązek meldunkowy nadal istnieje. Oznacza to, że jeśli jesteś obywatelem polskim i mieszkasz w Polsce, musisz zameldować się w miejscu Twojego stałego lub czasowego pobytu. Zameldowanie służy tylko celom ewidencyjnym i ma potwierdzić fakt Twojego pobytu w miejscu, w którym się zameldowałeś [1]. Dzięki temu obowiązkowi możemy lepiej wypełniać nasze zadania i obowiązki względem mieszkańców. Wiedząc, ilu faktycznie mamy mieszkańców, łatwiej planować rozwój gminy.

Jak możesz się zameldować

Zameldowanie się nie jest trudne:

  • Możesz przyjść do naszego urzędu. Podczas jednej wizyty będziesz mógł zameldować się i jednocześnie wymeldować z poprzedniego miejsca pobytu.
  • Możesz zameldować się przez internet za pośrednictwem platformy ePUAP i specjalnie utworzonej do tego celu e-usługi. Potrzebny Ci będzie profil zaufany, podpis kwalifikowany albo e-dowód.
Dla każdego, kto od 1 lipca do 30 września 2022 roku zamelduje się w gminie Izabelin na pobyt stały, przygotowaliśmy powitalny upominek.

 

Podstawa prawna

[1] Art. 27 ust. 1, w związku z art. 28 ust. 4 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz.U. z 2021 r. poz. 510, ze zm.).

 

 

drukuj (Zamelduj się w gminie Izabelin)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.