Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

„Napraw rower dla gościa z Ukrainy” – pierwszy tego typu program na Mazowszu

Mikael Colville-Andersen, światowej sławy urbanista i autor książek, rozpoczął kilka miesięcy temu międzynarodową zbiórkę rowerów dla Ukrainy. Pod koniec lipca osobiście koordynował transport ponad setki jednośladów, które trafiły do tego ogarniętego wojną kraju. We Lwowie, gdzie przebywa kilkaset tysięcy uchodźców ze wschodniej Ukrainy, a transport publiczny jest na skraju wydolności, brakuje paliwa, pojawiają się przerwy w dostawach prądu, to właśnie rower staje się kluczowym środkiem transportu. Roweru nie trzeba tankować, można się nim przemieszczać trzykrotnie szybciej niż pieszo, przewozić towary, da się nim dojechać do sklepu, apteki czy lekarza – zaznacza Mikołaj Dorożała, koordynator programu „Napraw rower dla gościa z Ukrainy”.

Stowarzyszenie Polska 2050 pragnie zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w programie „Napraw rower dla gościa z Ukrainy”. Program ma na celu zwiększenie mobilności przebywających na terenie gminy Izabelin uchodźców z Ukrainy, w szczególności młodzieży i rodzin, które nie mają samochodu. Obecnie mieszka tu ponad 700 uchodźców z Ukrainy, z których znaczną część stanowi młodzież.

Chcemy zapewnić bon w wysokości 100 zł na naprawę roweru. Z bonu mogą skorzystać zarówno mieszkańcy gminy Izabelin, jak i przebywający tu obywatele Ukrainy. Realizacja programu przyniesie przede wszystkim korzyść goszczonym przez nas uchodźcom oraz przyczyni się do wsparcia lokalnych punktów serwisowych. To krok ku bardziej zrównoważonej mobilności w gminie Izabelin. Start naszego projektu może się przyczynić do wykorzystania gotowego wzorca w wielu gminach w Polsce – podkreśla Marek Słoń, pomysłodawca programu „Napraw rower dla gościa z Ukrainy”.

Dzięki programowi można będzie uzyskać 45 bonów o wartości 100 zł każdy na naprawę roweru dla uchodźców z Ukrainy.

Jak działa program

Program działa dwutorowo:

  • Adresowany jest do obywateli Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Izabelin, Warszawy i okolic – mogą oni zgłosić się z własnym rowerem do wyznaczonych punktów serwisowych na terenie gminy Izabelin (adresy punktów poniżej).
  • Adresowany jest do Polaków (szczególnie mieszkańców gminy Izabelin), którzy chcieliby oddać Ukraińcom swój rower, lecz nie jest on w pełni sprawny i wymaga podstawowego serwisu – mogą zostawić rower w wyznaczonych punktach serwisowych na terenie gminy Izabelin. Rower zostanie tam naprawiony i stamtąd przetransportowany do Ukrainy.

Adresy punktów serwisowych

  • Cozmo Bike – Izabelin, ul. 3 Maja 84A
  • SHrowery sklep & serwis – Laski, ul. Południowa 25

W tych serwisach można zostawić rower, by został naprawiony i przetransportowany do Ukrainy. Można też przeprowadzić darmowy serwis roweru, z którego będą korzystali goście z Ukrainy mieszkający w gminie Izabelin.

Dodatkowe informacje o programie „Napraw rower dla gościa z Ukrainy”

  • Operatorem grantu jest Stowarzyszenie Polska 2050.
  • Fundatorem grantu jest Gmina Izabelin.
  • Pomysłodawcą projektu jest Marek Słoń – Instytut Strategie 2050, mieszkaniec Gminy Izabelin, rowerzysta.
  • Koordynatorem projektu jest Mikołaj Dorożała – Stowarzyszenie Polska 2050 Warszawa, współautor bloga „Dobre Życie Naturalnie”, rowerzysta.

drukuj („Napraw rower dla gościa z Ukrainy” – pierwszy tego typu program na Mazowszu)

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.