Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Profilaktyczne badania USG „NIE nowotworom u dzieci” w Izabelinie - 16.05.2023 r.

W dniu 16 maja Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Izabelinie kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie gminy Izabelin. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego i/lub chirurgicznego. Zapobiega to rozwojowi przewlekłej a nawet schyłkowej niewydolności nerek, wymagającej stosowania dializ lub przeszczepienia nerki. W Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4 miliony osób dorosłych, ale jest ona rozpoznawana u zaledwie 5% z nich – mówi prof. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda, który w 2005 roku razem z prof. Jerzym R. Kowalczykiem zareagowali na późne diagnozy onkologiczne, tworząc zasady programu badań przesiewowych USG dla najmłodszych, a następnie w 2021 roku położył akcent na kontrolę układu moczowego.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 22 722 89 37. Zapisy będą przyjmowane w dniach 8.05-9.05 w godzinach od 10:00 do 15:00, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przy Urzędzie Gminy Izabelin. Mobilna klinika Fundacji to unikalna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. 

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Współorganizatorem tej edycji badań jest Gmina Izabelin, a partnerami Fundacji Ronalda McDonalda w „NIE nowotworom u dzieci” są Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ALAB laboratoria i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerami naukowymi są Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Polskie Towarzystwo Pediatryczne, a Partnerem technicznym mobilnej kliniki – MAN Polska.

  • plakat

Profilaktyczne badania USG „NIE nowotworom u dzieci” w Izabelinie - 26.05.2022 r.

Fundacja Ronalda McDonalda i Wójt Gminy Izabelin zaprasza dzieci na profilaktyczne badania USG „NIE nowotworom u dzieci” w Izabelinie.

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer