Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińczyk Roku 2005

ALINA I WITOLD GALCZAKOWIE - organizowali wiejski ośrodek zdrowia. Podjęli ryzyko działalności na własny rachunek, pokazując innym, że przyszłość medycyny rodzinnej leży w małych niepublicznych przychodniach działających na podstawie umów z Funduszem Zdrowia.

Dr nauk. med. Witold Galczak Lekarz Medycyny, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie – dyplom ukończenia czerwiec 1964 r. Specjalista II st. w zakresie pediatrii, neonatologii i organizacji ochrony zdrowia. Doktor Nauk Medycznych za pracę: „Rola krzepnięcia w patogenezie wrodzonych zespołów nerczycowych – model doświadczalny u szczura.” – październik 1977. W styczniu 1994 roku założył Specjalistyczną Przychodnię Lekarską „Juniperus”.

Dr Alina Galczak Specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej. W 1965 roku uzyskała Dyplom Lekarza w Akademii Medycznej w Warszawie. Przez wiele lat zajmowała się kształceniem podyplomowym lekarzy. Jest wieloletnim członkiem Towarzystwa Internistów Polskich i Towarzystwa Naukowego Gastroenterologii oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych.

Więcej informacji o Alinie i Witoldzie Galczakach oraz o ich Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „JUNIPERUS”, która mieści się w Izabelinie przy ulicy Kościuszki 41 znajdziemy na stronie www.juniperus.com.pl

KSIĄDZ KANONIK JÓZEF BUCHAJEWICZ - to proboszcz żyjący sprawami wspólnoty parafialnej, znający ludzi i ich problemy. Proboszcz wychodzący poza ściany kruchty, aktywnie włączający się w działalność społeczną. Proboszcz wkładający mundur Strażaka Ochotnika, by jako Kapelan OSP podnosić rangę tej służby, szczególnie wśród młodzieży. Twórca parafii w Laskach, budowniczy Kościoła ukazującego, poprzez propagowanie kultu Matki Bożej z Guadalupe, związki naszej lokalnej wspólnoty z kościołem powszechnym, ze światem. Zapraszając co roku do Kościoła w Laskach ambasadorów i innych dyplomatów, rozsławia imię Lasek i Izabelina w świecie.

drukuj (Izabelińczyk Roku 2005)

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2014-08-02
  • Alina i Witold Galczakowie
  • Ks.Kanonik Józef Buchajewicz

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.