Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińczyk Roku 2004

JERZY MISIAK - Dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego za wzorcową współpracę z samorządami gmin wokół parkowych, w tym w szczególności z samorządem Izabelina.

Dyrektor Jerzy Misiak jest przyrodnikiem i społecznikiem, aktywnym członkiem Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody przy Wojewodzie Mazowieckim. W ciągu ostatnich dziesięciu lat był członkiem Rady Leśnictwa przy Ministrze Środowiska, członkiem rad programowych czasopism "Parki Narodowe" i "Las Polski", członkiem Rady Naukowej Ligi Ochrony Przyrody. Jerzy Misiak z wykształcenia jest leśnikiem.

W 1970 r. ukończył studia na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, a także studia podyplomowe w zakresie kierowania, zarządzania oraz ochrony parków narodowych. Jest biegłym rzeczoznawcą w zakresie ochrony przyrody.

Od ponad 30 lat swojej pracy zawodowej jest związany z instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody, z tego 26 lat przepracował w Kampinoskim Parku Narodowym, od 14 lat na stanowisku dyrektora. Sprawując funkcję dyrektora wypromował park w kraju i za granicą, czego dowodem jest nadanie temu obiektowi w styczniu 2000 r. najwyższego statusu w skali międzynarodowej: Rezerwatu Biosfery UNESCO MaB. Dyrektor wie jak wiele w ochronie przyrody zależy od edukacji, dlatego zainicjował i doprowadził do utworzenia 2 ośrodków edukacyjnych - w 1990 w Granicy i w 1997 r. w Izabelinie.

Ks. prof. dr hab. STANISŁAW OLEJNIK - twórca i duchowy przewodnik Klubu Miłośników Izabelina i Puszczy Kampinoskiej za twórczy ferment oraz mobilizację mieszkańców do większej aktywności.

drukuj (Izabelińczyk Roku 2004)

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2014-08-02
  • Jerzy Misiak
  • Ks.prof.dr hab.Stanisław Olejnik

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.