Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińczyk Roku 2010

Już po raz 8 w historii naszej gminy nadano honorowy tytuł Izabelińczyka Roku.

W tym roku kapituła przyznała to niezwykłe wyróżnienie, jak w kabarecie Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, „dwóm starszym panom” – Panu Edwardowi Gierskiemu i Panu Władysławowi Gołąbowi. Uroczyste wręczenie buławy z głową łosia – króla Kampinoskiej Puszczy nastąpiło w piątek 6 maja br. w Centrum Kultury Izabelin. Uroczystości przewodził Wójt Gminy Izabelin Witold Malarowski, który jest jednocześnie przewodniczącym kapituły. Członkowie kapituły, w skład której wchodzą Izabelińczycy Roku z poprzednich lat, zdecydowali, że to właśnie tym dwóm niezwykłym mężczyznom należy się największe gminne wyróżnienie. Honorowy tytuł Izabelińczyka Roku jest przyznawany osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszej gminy, które z ogromnym zaangażowaniem i pasją robią coś na rzecz innych, na rzecz naszej gminnej społeczności. 

W tym roku nie było wątpliwości, komu przyznać tę nagrodę, bo obaj Panowie zrobili i nadal robią wszystko, by żyło się nam lepiej. Ksiądz prof. Stanisław Olejnik, który zgłosił kandydaturę Pana Władysława Gołąba – wieloletniego prezesa Zakładu dla Niewidomych w Laskach oraz prezesa Towarzystwa nad Ociemniałymi – uzasadnił, że „wielkość dzieła Lasek” jest niewątpliwie piękną wizytówką naszej gminy. Profesor Piotr Perzyna odczytał laudację na cześć Władysława Gołąba, w której nakreślił sylwetkę i zasługi laureata. Pan prezes Gołąb zarządza TOnO od 36 lat, współpracuje z wieloma podobnymi zakładami na świecie i w Polsce. Zakład w Laskach jest jednym z największych tego typu ośrodków dla dzieci niedowidzących i ociemniałych na świecie, przebywa w nim stale około 300 dzieci. Na terenie zakładu położonego na obszarze kilkudziesięciu hektarów znajduje się 70 różnych budynków. Mieszczą się tu m.in. przedszkole, szkoły (podstawowa, gimnazja, zasadnicza zawodowa, liceum ogólnokształcące, technikum masażu, szkoła muzyczna), internaty, biura, domy zakonne, szpitalik, biblioteki z księgozbiorem zwykłym i w piśmie Braille’a. Podstawową placówką Zakładu jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Głównym celem Lasek jest danie niewidomym wykształcenia, zawodu oraz przywrócenie wiary w sens życia. 

Mowę pochwalną na cześć drugiego z laureatów wygłosił Przewodniczący Rady Gminy Izabelin Jerzy Pietrzak. Powiedział, iż pan Edward Gierski, który od wielu lat piastuje stanowisko Gminnego Komendanta Ochrony Przeciwpożarowej, oceniany jest jako osoba pracowita, uczciwa, świetnie zorganizowana i doskonały fachowiec w swojej branży. Przez prawie 50 lat swojej działalności, na terenie gminy uczestniczył jako dowódca w kilkuset akcjach ratowniczo-gaśniczych, zasługując na wysoką ocenę, uznanie władz i społeczeństwa. Dowodzone w sposób profesjonalny przez pana Gierskiego jednostki OSP są świetnie wyszkolone i od wielu lat uzyskują bardzo dobre oceny z gotowości bojowej, wystawione przez Komendę Powiatową i Wojewódzką PSP. Pułkownik Gierski za całokształt działań na rzecz ochrony przeciwpożarowej został wyróżniony wieloma odznaczeniami, w tym Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderem Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem za długoletnią służbę. 

Odbierając buławy wręczane przez wójta gminy i słuchając pięknych słów o sobie i swoich zasługach dla naszej małej ojczyzny , laureaci nie kryli wzruszenia. Serdecznie dziękowali wszystkim za docenienie tego, czemu poświęcili prawie całe swoje życie. Rodzina, przyjaciele i koledzy gratulowali Izabelińczykom Roku 2010 wyróżnienia. 

Uroczystość poprowadzili Karolina Dubaniewicz i Mieczysław Morański. Po oficjalnych obchodach uczniowie Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy wykonali koncert pt. „Wiosenne spotkanie z piosenką”.

drukuj (Izabelińczyk Roku 2010)

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2014-08-01
  • Edward Gierski
  • Edward Gierski i Władysław Gołąb
  • Władysław Gołąb

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.