Urząd Gminy Izabelin - Gmina Izabelin

Menu główne

Treść

Izabelińczyk Roku 2008

Kapituła najwyższego gminnego odznaczenia, jakim jest odznaczenie i tytuł "Honorowy Izabelińczyk Roku", stwierdziła, że z uwagi na długoletnią działalność na rzecz gminnej wspólnoty godnym, aby nadać mu tytuł Izabelińczyka Roku 2008, jest Pan Janusz Cyprian Nowak. Pan Janusz Cyprian Nowak był długoletnim mieszkańcem Izabelina i od dawna jednym z najbardziej aktywnych członków wspólnoty. Był jednym z inicjatorów powstania samodzielnej Gminy Izabelin poprzez wydzielenie jej z Gminy Stare Babice, prezesem powołanego specjalnie w tym celu Komitetu Reaktywowania Gminy Izabelin. Z tego powodu znany jest wielu i z sympatią nazywany Ojcem Gminy.

Pan Janusz Cyprian Nowak ani na moment nie zaprzestał aktywnej działalności społecznej. Między innymi był radnym gminnym w kadencji 2002 – 2006 i przewodniczącym Komisji Zdrowia. Przez kilka lat był prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Izabelin. 

Był także wybitnym sportowcem. Posiadał najwyższy tytuł kwalifikacyjny arcymistrza międzynarodowego w brydżu sportowym. Wielokrotnie reprezentował Polskę na najważniejszych zawodach, również jako kapitan narodowej reprezentacji. W swojej długiej karierze osiągnął to, co najwięcej w tym sporcie można było osiągnąć: był indywidualnym mistrzem Polski, jeden raz – brązowym, dwa razy – srebrnym i dwa razy – złotym medalistą Mistrzostw Europy, a w Mistrzostwach Świata na Bermudach w 2000 roku zdobył, wraz z drużyną, tytuł Mistrza Świata. Był zamiłowanym popularyzatorem tej dyscypliny sportowej. Jego broszura „Brydż dla wszystkich” ukazała się także w naszych gminnych „Listach do Sąsiada”.

drukuj (Izabelińczyk Roku 2008)

  • autor: Agnieszka Sobczak, data: 2014-08-02
  • Janusz Cyprian Nowak

wstecz

Promobox

Kontakt

  • -

Kontakt

Urząd Gminy Izabelin
ul. 3 Maja 42
05-080 Izabelin

tel. 22 722 89 30
e-mail: izabelin@izabelin.pl

Nr konta
31 1020 1026 0000 1102 0023 6034
PKO BP SA II O/Warszawa

MAPA

[obiekt mapy]
  • System Informacji Przestrzennej - Urząd Gminy Izabelin

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.